Styl życia

Jaki prezent kupić na Mikołajki? Anna Nowak-Ibisz poleca gadżety z polskich firm, które "walczą o przetrwanie"

Styl życia

Aktualizacja:

Wizyta świętego Mikołaja w domu to wstęp do pięknego, świątecznego okresu. Wszyscy chcemy podarować swoim bliskim coś, co wprawi ich w cudowny nastrój. Anna Nowak-Ibisz przygotowała propozycję pomysłowych prezentów na Mikołajki dla niej i dla niego.

Sprawdzone prezenty na Mikołajki

Anna Nowak-Ibisz wybrała najlepsze polskie marki, które jej zdaniem wytwarzają produkty, które warto podarować bliskim. Przy okazji wesprzemy też polskich przedsiębiorców.

- Zgromadziłam rzeczy z naszych polskich manufaktur - to pojedynczy wytwórcy walczący o przetrwanie. Często stoją za nimi kobiety, które chcą utrzymać rodzinę - powiedziała nasza ekspertka od gadżetów.

Na pierwszy ogień poszły naturalne kosmetyki, które wyróżniają się przede wszystkim składem i są ekologiczne:

  • Naturalne dezodoranty.

- Wykonuje je Marta Szczepaniak. Nie blokują one naszych węzłów chłonnych, a regulują na nasz pot. Ja na planie nie poczułam przykrego zapachu. Używa tego np. mój syn nastolatek - rekomendowała Anna Nowak-Ibisz.

  • Krem z mocznikiem

- Ten produkt także jest dobry dla nastolatka. Zmiękcza skórę, ale też detoksykuje ją. Nie można jej tylko wysuszać. Matka jak kupi ten krem razem z synem - tak jak ja - to będzie miała w okresie menopauzalnym bardzo dobrą rzecz - mocznik. Często jest stosowany w kremach do stóp, a to wielki błąd. To cenny składnik, który odblokowuje skórę u nastolatków, a naszej skórze po 50-tce daje dużo mocznika, bo my go nie mamy - dodała prezenterka.

  • Samoopalacz na naturalnych składnikach

- Niepokalanek pospolity sprawia, że skóra w naturalny sposób się barwi. Nie ma smug, nie ma przykrego zapachu, typowego dla samoopalacza, nie barwi ubrań, można nakładać cały czas - dowiedzieliśmy się od Anny Nowak - Ibisz.

Wyroby małżeństwa z Białegostoku

Nasza ekspertka polecała także wyroby małżeństwa z Podlasia. Kosmetyki zaczęli produkować w rodzinnym Białymstoku, tuż po powrocie z Norwegii.

- Na sposób skandynawski, czyli oszczędnościowy, robią znakomite mgiełki do twarzy. Ja mam tutaj o zapachu kwiatu lawendy i z bzu czarnego - polecała Anna Nowak-Ibisz

Oprócz tego warto także zainteresować się szamponem w kostce i odżywką do włosów, także w kostce.

- To bardzo ekologiczne, bo nie mają plastikowych pojemników - powiedziała prezenterka telewizyjna.

- Dla tych, co nie lubią balsamów polecam mus, mydło zimowe i serum do twarzy z różą i koniczyną polną - dodała.

Sztućce Jarka Berdaka

Jarek Berdak ma za sobą wyjątkowo ciężką historię. Pod koniec 2019 roku uległ poważnemu, rozległemu wylewowi. Teraz czeka go długa rehabilitacja.

- Potrzebuje pomocy, bo przeszedł udar. Leżał sam w warsztacie 3 godziny, zanim znalazła go narzeczona - powiedziała Anna Nowak-Ibisz.

- Zostały mu drewniane sztućce - z limonki i figi. Tak samo deski. Robi je ze starych koniakowych beczek. Tak samo podstawki z dębu - dodała.

Oprócz tego Anna Nowak-Ibisz polecała roślinnie farbowane skóry, a także torby wykonywane przez Katarzynę Szegidewicz. Dla fanów upiększania mieszkania uroczymi drobiazgami, pomysłem będą także ceramiczne korki z bitej śmietany, czy biżuteria z manufaktury.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości