Styl życia

Martyna Kierczyńska o zdobyciu tytułu mistrzyni świata w kickboxingu: "Wierzę, że teraz jest mój czas"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marta Wrońska
19-letnia mistrzyni świata w kickboxingu

Martyna Kierczyńska ma zaledwie dziewiętnaście lat, a już udało jej się wywalczyć tytuł mistrzyni świata w kickboxingu. Młody wiek nie przeszkodził ambitnej zawodniczce z Czernej osiągnąć sukcesu, którego mógłby pozazdrościć jej niejeden doświadczony sportowiec.

Martyna Kierczyńska - mistrzyni świata w kickboxingu

Martyna Kierczyńska to najmłodsza Polka w historii, która zdobyła złoto w kategorii K-1 na ringu. Mistrzostwa świata, które przyniosły naszej reprezentantce upragniony tytuł, odbyły się we Włoszech.

- Byłam przeszczęśliwa. Każdy sportowiec o tym marzy - wyznała dziewiętnastolatka, wspominając wzruszający moment wręczenia medalu, podczas którego towarzyszył jej rozbrzmiewający w głośnikach hymn Polski.

Formuła K-1 to wiodąca odmiana kickboxingu. Nie bez powodu cieszy się ona największą popularnością wśród sportowców. O wyjątkowym charakterze dyscypliny stanowi jej dynamika oraz techniki nożne zaczerpnięte z tajskiego boksu.

Martyna Kierczyńska i jej droga do sukcesu

Martyna Kierczyńska wychowała się w Czernej, niewielkiej miejscowości w okolicy Bytomia Odrzańskiego. Rodzice utalentowanej sportsmenki zgodnie przyznają, że jej przygoda z kickboxingiem zaczęła się bardzo niepozornie. Zupełnie nie spodziewali się tego, że walka w ringu stanie się największą pasją ich córki. Liczne sukcesy pociechy są dla nich niekwestionowanym powodem do dumy.

Zdobycie tytułu mistrzyni świata wymagało od Martyny Kierczyńskiej nie lada wysiłku. Wyczerpujące i czasochłonne treningi to stały element codziennej rutyny dziewiętnastoletniej zawodniczki.

- Jeśli chcę być najlepsza, muszę trenować jak najwięcej. Mój dzień wygląda tak, że z samego rana idę na trening indywidualny. Po południu mam kolejny trening grupowy - wyjawiła mistrzyni świata w kickboxingu. Dodała też, że za dwa lata chciałaby obronić ważny tytuł, ale pragnie także sięgać po kolejne sukcesy. - Wiem, jak ważna jest dla sportowca głowa. Kiedyś przed mistrzostwami Europy Asia Jędrzejczyk, która jest dla mnie inspiracją, nagrała dla mnie specjalny filmik motywacyjny. Wierzę, że teraz jest mój czas - podsumowała dziewiętnastolatka.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości