Styl życia

Przerobili autobus na kamper i podróżują po USA. "Wyrzuciliśmy 80 proc. swoich rzeczy"

Styl życia

Aktualizacja:

Anita i Tomasz Wojnarowie przerobili stary autobus szkolny na kamper. Teraz podróżują nim po Stanach Zjednoczonych. Jak wygląda życie na kilkunastu metrach kwadratowych? O tym Anita opowiadała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Jak przerobić autobus na kamper?

Anita i Tomasz Wojnarowie przez dwa lata zmieniali stary szkolny autobus w kamper, a od roku przemierzają nim Stany Zjednoczone. Skąd się wziął ten pomysł?

- Tomek był zafascynowany minimalizmem. Życiem na łódkach czy właśnie w takich pojazdach. Już na pierwszym spotkaniu powiedział mi, że chciałby kupić kamper, przerobić go na mieszkanie, zrezygnować z pracy, sprzedać mieszkanie i wyruszyć w podróż. Potraktowałam to jako abstrakcję i chciałam mu to wybić z głowy, ale się nie udało - mówiła ze śmiechem Anita Wojnar.

Zanim zgodziła się na podróż postawiła partnerowi dwa warunki: w kamperze musi być łazienka oraz przestrzeń do tego, aby się wyprostować. I to się udało.

Jak wygląda życie w kamperze?

Para mieszka obecnie na kilkunastu metrach kwadratowych. Tak mała przestrzeń wymaga bardzo rozsądnego zagospodarowania.

- Zanim się tutaj przeprowadziliśmy musieliśmy pozbyć się bardzo wielu rzeczy. Ale sama siebie zaskoczyłam i ten minimalizm zupełnie mi nie przeszkadza - mówiła Anita.

Co udało im się już zobaczyć? Jak pandemia zmieniła ich podróż? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Kinga Rusin wykazała się ogromnym gestem. Kwota, jaką przekazała na cele dobroczynne, robi wrażenie

Baśniowe dzieciństwo. Katarzyna Pakosińska: "Książki, które czytamy w dzieciństwie, mają ogromny wpływ na to, kim jesteśmy"

Filip dementuje plotki i przyznaje się do żartu o samotnym rejsie. "Wszystko wraca na właściwe tory, a Chajzer dalej będzie wyskakiwać z lodówki"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości