podróż samochodem

    podróż samochodem

    Podróż samochodem z płaczącym noworodkiem czy 8-latkiem, który pyta: "Daleko jeszcze?" - nie należy do łatwych zadań. Natomiast psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno, prowadząca program "Zrób coś z tym dzieckiem" przekonuje, że czas ten wcale nie musi być udręką, a wręcz przeciwnie - to okazja, by spędzić go miło w rodzinnej atmosferze. Oto konkretne wskazówki.

    Zawroty, bóle głowy, nudności i wymioty - to niektóre z objawów choroby lokomocyjnej, która może uprzykrzyć drogę niejednemu podróżnemu. Jakie są przyczyny choroby lokomocyjnej i, jak można sobie z nią radzić? Czy to przypadłość tylko najmłodszych? O chorobie lokomocyjnej rozmawialiśmy z Pawłem Grzesiowskim, pediatrą i immunologiem. Jak przygotować się do podróży z dzieckiem, które ma chorobę lokomocyjną?

    Za chwilę wakacje - czas wyjazdów. Jak wiemy, w czasie podróży samochodem nasze maluchy często się nudzą. Co zabrać do samochodu, by zająć dziecko? Gry planszowe czy tablet? W studiu Dzień Dobry TVN o gadżetach ułatwiających podróż zarówno dzieciom, jak rodzicom opowiedziała Anna Nowak-Ibisz.