Styl życia

Włoska modelka w odważnej sesji dla polskiej marki. "Babcia Linda" ma 89 lat

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
onet.pl

Mimo że świat mody rozpoczął walkę z uprzedzeniami i wykluczeniem z powodu wieku, wagi czy wyglądu, modelki, które odbiegają od przyjętych przed laty kanonów w wielu przypadkach wciąż są zaskoczeniem. 89-letnia Włoszka, Linda Fertz przełamuje stereotypy i właśnie wzięła udział w odważnej sesji zdjęciowej dla polskiej projektantki.

"Babcia Linda" - niezwykła historia włoskiej modelki

Choć zdjęcia na Instagramie 89-latki pokazują pełną uśmiechu Lindę, życie nie zawsze ją rozpieszczało. Włoszka przeżyła śmierć córki, niedawno straciła też męża, z którym przeżyła ponad 64 lata. Teraz zadaje kłam mitom na temat piękna, kobiecego ciała i tego, co "wypada" i "nie wypada". Stała się gwiazdą w mediach społecznościowych dzięki wnukowi - teraz twierdzi, że to właśnie popularność i życzliwość, której doświadcza od obcych ludzi pomogły jej uporać się ze stratą najbliższych. Niedawno na zaproszenie polskiej projektantki Celiny Szelejewskiej wzięła udział w odważnej sesji fotograficznej. Autorem zdjęć jest polski fotograf Hektor Werios.

Linda Fertz: "Zawsze mogłam spojrzeć na siebie w lustro się uśmiechnąć"

89-latka w zabawny sposób uprzedziła też wszystkich, którzy mogliby poczuć się zgorszeni odważną sesją zdjęciową.

Myślicie, że pozuję nago? Może dlatego, że nie widzieliście mnie nad morzem. Kiedy przeprowadziłam się do Viterbo w 1953 roku, jako pierwsza założyłam bikini. Spacerując po plaży, słyszałem, jak inne kobiety mówią "Spójrz na tę dziwkę". Nigdy nie dbałam o to, co mówią o mnie inni, ponieważ zawsze mogłam spojrzeć na siebie w lustro i się uśmiechnąć

- napisała pod jednym ze zdjęć. Czy Włoszka ma jakieś kompleksy? - Lubię siebie, nawet ze zmarszczkami - przyznała. - Jak powiedziała Anna Magnani: "Proszę nie retuszować moich zmarszczek. Zajęło mi tak dużo czasu, aby je zdobyć" - dodała.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Stan Borys skończył 80 lat!

Stan Borys skończył 80 lat!
Stan Borys skończył 80 lat! Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Drazen_/Getty Images

Pozostałe wiadomości