Styl życia

Kyle Cease - jak stand-uper zmienił życie milionów Amerykanów? "Już dwa lata temu powiedziałem, że 2020 będzie najbardziej przełomowym rokiem w naszym życiu"

Styl życia

Aktualizacja:

Kylie Cease to mówca motywacyjny i autor bestsellerów "I hope I screw this up" oraz "The illusion of money". Sławę zdobył jako stand-uper i aktor. W szczycie popularności porzucił dotychczasową karierę po to, by zacząć pomagać ludziom na drodze osobistego rozwoju. Czy - i jak - humor może pomóc nam odnaleźć swoją drogę w życiu?

Kylie Cease o wpływie pandemii na naszą psychikę

Zdaniem byłego komika pandemia oraz lockdown mogą pomóc nam w odnalezieniu wewnętrznej równowagi. Brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie, jeśli dobrze wsłuchać się w to, co mówi.

- Dwa lata temu powiedziałem, że 2020 to będzie najważniejszy i najbardziej przełomowy rok w naszym życiu, a potem 2021 go jeszcze pobije. Oczywiście, nie miałem pojęcia, że przyjdzie COVID-19, ale czułem od dawna, że zmienia się energia ludzi. Dochodzimy do punktu zwrotnego - stwierdził Kylie Cease.

Jego zdaniem nasze "wnętrze" przeżywa teraz prawdziwą katastrofę. Mamy jednak szansę odrodzić się z niej jako lepsze i bardziej świadome osoby. Nie możemy już zagłuszyć uczuć i myśli równie łatwo, jak przed pandemią.

- Widzę to tak: do 2020 większość z nas była w stanie tak manipulować czynnikami zewnętrznymi, żeby skutecznie unikać przyglądania się sobie (...) A teraz dużo trudniej uciekać nam w pracoholizm czy nieudany związek (...) Bóg dał nam te dwa lata przerwy, żebyśmy wreszcie skupili się na samych sobie - mówił.

Jak komik stał się mówcą motywacyjnym? Kylie Cease o pomaganiu innym

U szczytu swojej popularności Kylie Cease zrezygnował z kariery komika i aktora, by poświęcić się pracy mówcy motywacyjnego. Co sprawiło, że podjął właśnie taką decyzję?

- Moja kariera świetnie się rozwijała. W pewnym momencie jeden kolega-komik zaatakował mnie na swoim blogu, pisząc, że zwariowałem i jestem scjentologiem. A wszystko dlatego, że zacząłem włączać elementy motywacyjne do swoich występów - wspominał w rozmowie z Anną Wendzikowską.

Łatka "wariata" przywarła do Cease'a. To był koszmar - zawsze zależało mu na tym, by być lubianym.

- Wtedy na 6 dni zamknąłem się w pokoju hotelowym. Używałem technik motywacyjnych, by znaleźć jakieś wyjście z sytuacji. A potem się poddałem. I wtedy zrozumiałem, że muszę odpuścić. Pomyślałem - a co, jeśli odpuszczę wszystko, co nie jest w zgodzie ze mną? - opowiadał.

Te doświadczenia skłoniły go do pomagania innym. Dzieli się tym, czego sam nauczył się ze swoich przeżyć. Odbytym "lekcjom" poświęca m.in. książki, które już są bestsellerami.

Jakie są rady Kylie'go Cease'a? Dowiesz się tego z naszego wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Maja Chorzępa tworzy magiczne pokazy baniek mydlanych. "Czy ktoś ma fajniejszą pracę ode mnie?"

Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?

Jak poprawić odporność poprzez dietę? Radzi doktor Ewa Dąbrowska

Autor: Ola Lipecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości