Styl życia

Zabierają dzieci na wycieczki w kosmos. "Najbardziej w tej pracy lubię dostarczanie emocji"

Styl życia

Aktualizacja:

Dawid Barteczko i Michał Witek to astronauci pasjonaci - zbudowali nawet własny statek kosmiczny. Nie tylko opowiadają o wszechświecie, ale też zabierają dzieci w kosmos. Zobacz, co jeszcze robią Astrohunters.

Astrohunters pokazują kosmos z bliska

Michał i Dawid swoją pasję przekuli w zawód i misję pokazywania innym kosmosu z bliska. Dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu nie tylko dzieci, ale także dorośli mogą odkryć nieznane zakamarki wszechświata.

- Astronomia zajmuje całe moje życie. To jest mój zawód i jednocześnie pasja - powiedział w Dzień Dobry TVN Michał Witek, popularyzator nauki, astronom.

- Teleskopy w domach ma dużo ludzi. Tylko bardzo często jest to tylko mebel albo fajny gadżet w salonie. A myśmy stwierdzili, że ten kosmos trzeba pokazać tym, którzy o tym kosmosie jeszcze niewiele wiedzą - dodał Dawid Barteczko, astronom.

Cały świat może oglądać kosmos z Polakami

Astrohunters prowadzą swój profil na Facebooku, gdzie informują o kosmicznych transmisjach i swoich nowych projektach. To również tam prowadzone są transmisje.

- Nadajemy na cały świat. Wiemy, że są osoby, które nas oglądają z większości europejskich krajów - mówi Dawid Barteczko.

- Kosmosem żyjemy wszyscy. Rozumiemy się kosmicznie. Jak organizujemy lot, to nasze rodziny siedzą przed telewizorami. One także żyją kosmosem - zapewnia astronom.

Niezwykła lekcja dla dzieci

Dzieci Michała i Dawida - podobnie jak ojcowie - chętnie śledzą wszystko, co dzieje się w naszej galaktyce.

- Najbardziej bym chciała polecieć blisko czarnej dziury, żeby zobaczyć, jak wygląda, ale nie za blisko, żeby ona mnie nie wciągnęła - zdradza nam Lidia Witek, córka Michała.

- Mój tata jest astronomem i zajmuje się robieniem różnych lotów online i tego typu rzeczy - opowiada Jakub Barteczko, syn Dawida.

Michał Witek nie kryje, że najważniejszym elementem jego pracy jest dostarczanie emocji innym i zaciekawianie tym, co dzieje się w kosmosie.

- Najbardziej w tej pracy lubię dostarczanie emocji. To, co jest najpiękniejsze to to, że zarażamy dzieciaki kosmosem - uważa astronom.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Alicja Myśliwiec, Ewa Owczarek

Pozostałe wiadomości