Dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego UJ został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec, który zajmuje się badaniem komet i innych małych ciał Układu Słonecznego, interesuje się także owadami. Dwa lata temu odkrył nowy gatunek pasikonika w Polsce, o czym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Sprawdź, czym różni się astronomia od astrologii.
Kacper Wierzchoś to polski astronom pracujący w programie obrony planetarnej NASA. W Dzień Dobry TVN opowiedział, czym się zajmuje i jakie obiekty zagrażają Ziemi.
Hyceany to światy pokryte oceanami, a ich atmosfery są bogate w wodór. Astronomowie z Cambridge dokonali ciekawego odkrycia i zidentyfikowali nową klasę planet, na których mogłoby rozwijać się życie. Czy uda nam się tam polecieć i zobaczyć je na własne oczy?
Dawid Barteczko i Michał Witek to astronauci pasjonaci - zbudowali nawet własny statek kosmiczny. Nie tylko opowiadają o wszechświecie, ale też zabierają dzieci w kosmos. Zobacz, co jeszcze robią Astrohunters.
Kilka lat nieustannych obserwacji, by w końcu móc potwierdzić, że na Marsie znajduje się woda! O tym niezwykłym odkryciu spekulowano już lata temu, jednak dopiero teraz naukowcy mają pewność. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: astronom z Centrum Badań Kosmicznych PAN dr Krzysztof Ziółkowski oraz dziennikarz naukowy Karol Wójcicki. Jakie warunki atmosferyczne panują na Marsie? Co dla nas, ziemian, oznacza odkrycie wody ciekłej? Jest szansa, że na Marsie istnieje jakiekolwiek życie?