Styl życia

Jesteś przedsiębiorcza i masz zdolności przywódcze? Weź udział w konkursie i zostań liderką

Styl życia

młode dziewczyny

Światem rządzą mężczyźni? Już nie! Kobiety coraz częściej pokazują siłę i walczą o swoje prawa. Niestety nie wszystkie mają możliwości i środki finansowe, aby zacząć realizować swoje pomysły. Z myślą o takich młodych i przebojowych kobietach powstał konkurs "Jestem Liderką". Co zrobić, aby wciąż w nim udział?

4. edycja konkursu Jestem Liderką

W ostatnich miesiącach bardzo dużo mówi się o sile kobiet. Płeć, która stereotypowo uchodziła za słabszą, coraz mocniej manifestuje swoją obecność i domaga się prawa do decydowania o sobie i własnym życiu. Niestety nie wszystkie młode kobiety mają możliwość i sposobność do tego, aby pokazać, na co je stać.

W tym właśnie pomoże im fundacja Vital Voices i organizowany przez nią - już po raz czwarty - konkurs "Jestem Liderką". Do kogo jest skierowany? Przede wszystkim do młodych dziewczyn między 16. a 19. rokiem życia, które chodzą jeszcze do szkoły lub właśnie zaczęły studia, mają zdolności przywódcze, działają społecznie i chcą się rozwijać w tym kierunku.

Ambasadorami tegorocznej edycji są Anna Jurgaś, Jarosław Kuźniar, Karolina Zapadka, Katarzyna Pakosińska, Odeta Moro, Olga Kozierowska-Zaborowska oraz Omenaa Mensah.

Jestem Liderką - jak wziąć udział w konkursie?

Aby wciąć udział w konkursie trzeba napisać krótki esej pod tytułem: "Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki – Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy". Prace oceniane będą w czterech kategoriach:

  • Działalność Społeczna;
  • Biznes;
  • Nowe Technologie;
  • Kultura i Media.

Jury - w jego skład wchodzą członkowie organizacji Vital Voices oraz partnerzy konkursu - wyłoni dwadzieścia najlepszych prac. Ich autorki zostaną zaproszone do udziału w programie "Jestem Liderką".

Prace można wysyłać do 23 kwietnia 2021 do północy. Lista laureatek zostanie ogłoszona najpóźniej 8 czerwca.

Program Jestem Liderką

Laureatki konkursu wezmą udział w szeregu szkoleń z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także otrzymają pomoc mentora. Uczestniczki będą miały także szansę dostać się na staż w uznanych polskich firmach i instytucjach. Wszystkie finalistki będą mogły spotkać się z kobietami, które odniosły sukces w świecie biznesu, dyplomacji, polityki lub mediów.

Więcej informacji o konkursie i programie "Jestem Liderką" można znaleźć na stronie internetowej www.vitalvoices.pl.

Vital Voices

Vital Voices Chapter Poland jest częścią Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright. Fundacja zaczęła działać w Polsce z inicjatywy Darii Gołębiowskiej – Tataj. Misją Vital Voices Poland jest inwestowanie w kobiety o potencjale przywódczym w Polsce, Europie i Azji.

Agnieszka Wiechnik – "Siła kobiet". Zobacz wideo:

Zobacz także:

Katarzyna Kolenda-Zaleska jakiej nie znacie. "W Warszawie moje całe życie towarzyskie toczy się na Placu Zbawiciela"

Gwiazda TVN-u walczy o lepsze jutro. Zeszły rok był dla niej serią życiowych dramatów

Martyna Wojciechowska opublikowała poruszający kadr ze szpitala. "Zatrzymajcie się na chwilę przy tej fotografii"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości