Styl życia

Kompostownik na tarasie? To możliwe. Zobacz poradnik Mai Popielarskiej

Styl życia

Maja Popielarska jak nikt zna się na tajnikach uprawy roślin ogrodowych lub tarasowych i właśnie o tych drugich będzie dziś mowa. W sieci często pojawiają się głosy, że trudno o dobry nawóz, a dostęp do kompostu, jeśli nie ma się własnego ogródka, jest właściwie niemożliwy. Czy rzeczywiście? Zobaczcie jak zrobić kompostownik na tarasie.

Maja Popielarska o kompostowniku na tarasie

Przygotowanie kompostownika na tarasie jest wbrew pozorom bardzo proste. Wystarczy, że przygotujecie:

  • kompostownik: wybierzcie taki, który najbardziej odpowiada wam wielkością. Na rynku dostępne są już nie tylko różne rozmiary, ale także wzory;
  • resztki jedzenia: skórki owoców i warzyw, liście itp.
  • dżdżownice: serce kompostu, które materię organiczną przerobią na vermikompost, czyli idealny nawóz dla przydomowych roślin.

Umieśćcie wszystkie elementy w dedykowanej do tego celu komorze i czekajcie. Gotowy kompost przypomina w wyglądzie i strukturze ziemię. Zwróćcie też uwagę, czy w pojemniku jest kranik, którym możecie odprowadzić płyn, który również będzie cennym nawozem dla roślin.

Jak dobrze zagospodarować taras?

Tworząc kompostownik na tarasie, Maja Popielarska poświęciła uwagę także jego prawidłowemu zagospodarowaniu. Właściwie dobrana infrastruktura, czyli pergole, ławy i donice nie tylko dzielą taras na strefy ale także tworzą ładną i spójną kompozycję. Można je dodatkowo wykorzystać do ukrycia technicznych elementów wyposażenia domu i ogrodu.

"Nowa Maja w Ogrodzie"- oglądaj na HGTV i na Player.pl

Program "Nowa Maja w ogrodzie” to pełna inspiracji propozycja nie tylko dla głodnych wiedzy początkujących ogrodników, ale także dla doświadczonych pasjonatów zieleni i pięknych krajobrazów. Maja Popielarska nawet zupełnego laika jest w stanie rozkochać w tematyce ogrodowej. W końcu jak nikt inny potrafi opowiadać o roślinach w hipnotyzujący sposób.

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości