Fokarium na Helu jest otwarte dla turystów przez cały rok. Czy osoby, które tu przychodzą, mogą karmić zwierzęta? Co wolno odwiedzającym, a jakie zachowania są niedopuszczalne? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Jak się zachować w fokarium?
Fokarium na Helu to jedno z miejsc, które warto odwiedzić podczas wypoczynku nad morzem.
- Foki są przyzwyczajone do ludzi, ale szczególnie latem prosimy naszych gości, aby zachowywali się cicho. Hałas bardzo je stresuje, nie można też wyciągać do nich rąk. Zdenerwowana foka może nawet ugryźć - ostrzegała w rozmowie z naszą reporterką Wioleta Miętkiewicz, koordynatorka zespołu opiekunów fok.
Kamera Dzień Dobry TVN miała okazję podejrzeć, jak wygląda karmienie fok. Czy odwiedzający mogą dawać im jedzenie? - Niestety nie. Foki mają swoich opiekunów, są do nich przyzwyczajone i wiemy, jak się z nimi obchodzić - tłumaczyła specjalistka.
Opieka na fokami - na czym dodać?
Warto dodać, że w fokarium zwierzęta mają zapewnioną kompleksową opiekę medyczną. Jeśli jest taka potrzeba - przechodzą także rehabilitację. Zazwyczaj jest ona prowadzona wiosną. Dzięki pracy specjalistów tylko w tym roku udało się uratować ok. 30 osobników.
- Sezon rehabilitacji fok szarych już się zakończył. Na tę chwilę opiekujemy się tylko jednym zwierzakiem, a mianowicie foką pospolitą - dodała Wioleta Miętkiewicz, koordynatorka zespołu opiekunów fok.
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Katarzyna Oleksik
Reporter: Agata Zjawińśka