foki

  foki

  W ciągu ostatnich kilku tygodni na bałtyckich plażach znaleziono już 9 martwych fok. Część z nich ewidentnie została zabita przez ludzi. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo, które ma wykazać kto zabija bałtyckie foki. O sytuacji rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Janem Wilkanowskim z błękitnego patrolu WWF. Jak skutecznie chronić te zwierzęta?

  W ostatnim tygodniu pojawiło się kilka informacji o bałtyckich fokach zabijanych przez ludzi. Bartek Jędrzejak odwiedził foczy szpital w fokarium na Helu. Czy te zwierzęta są rzeczywiście tak bardzo uciążliwe dla rybaków, czy stanowią dla nich "konkurencję"?

  Sobotni poranek Bartek Jędrzejak spędził w towarzystwie foczej rodziny, która, już za dwa miesiące, znacznie się powiększy! :) Zobaczcie jak wygląda focze USG i zaproponujcie imiona dla 4 młodych foczek! Imiona muszą być związane z morzem i zaczynać się na literę "O"! Do dzieła!

  Tym razem Jakub Porada zabrał widzów Dzień Dobry TVN na Półwysep Helski, który - jak się okazuje - znajduje się wśród 15 najbardziej zdumiewających półwyspów świata. Ile czasu zajmuje podróż z Warszawy, Poznania i Wrocławia? Czy umiejętność prasowania na desce przydaje się podczas lekcji kitesurfingu? Gdzie można zjeść dobrego turbota? Gdzie najlepiej pojeździć na rowerze? Jakub spotkał się też z kilkoma ładnymi foczkami ;)

  Przełom lutego i marca to czas foczych godów! Tomasz Zubilewicz wybrał się na Hel by poznać kilka ciekawostek na temat życia fok szarych, które można spotkać na bałtyckim wybrzeżu. Zobaczcie jak wyglądają młode foki!