Z pomocą tej aplikacji można malować jak wielcy mistrzowie. "Uczy dzieci strategicznego myślenia"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Maluj jak wielcy mistrzowie…
Maluj jak wielcy mistrzowie… Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Robert Latoś to utalentowany artysta, który postanowił zarazić malarską pasją młodsze pokolenie. Stworzona przez niego aplikacja pozwala dzieciom wiernie odwzorowywać obrazy wielkich mistrzów. Oczywiście jej wyjątkowy potencjał doceniają także osoby dorosłe. W Dzień Dobry TVN malarz odsłonił kulisy pracy nad innowacyjnym projektem.

Robert Latoś i jego wyjątkowa misja

Rynek sztuki nie ma przed nim żadnych tajemnic. Robert Latoś już jako nastolatek fascynował się twórczością takich artystów jak Vermeer czy Rembrandt. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych, ale zrezygnował z nauki na rzecz podróży do Włoch. W Wenecji nawiązał współpracę z uznaną marszandką i podjął się promowania sztuki europejskiej dla chińskiej publiczności. Ta decyzja zaowocowała wyprawą do Singapuru. Ostatecznie malarz zdecydował się osiąść w Polsce. Po powrocie do ojczyzny w jego głowie zrodził się pomysł stworzenia aplikacji, pozwalającej wiernie odwzorowywać obrazy dawnych mistrzów. W realizacji projektu wspierał go sztab specjalistów.

- Największym wyzwaniem było przeniesienie dokładnie wszystkich zjawisk fizycznych na przestrzeń 3D. Zarówno światła, jak i wartości pigmentów, które muszą ze sobą współgrać w odpowiedni sposób. Robert pomógł nam zrozumieć wszystkie te aspekty poprzez dużą ilość prezentacji, próbek, wszelkiego rodzaju pomocy stworzonych na szkle, na płótnie - wyjaśnił programista Marcin Molski.

Lekcja malarstwa z nowoczesną aplikacją

Robert Latoś osiągnął swój cel. Stworzył narzędzie, obok którego trudno jest przejść obojętnie. Z aplikacji korzystają przede wszystkim uczniowie, pragnący poszerzać wiedzę na temat malarstwa, a przy okazji szlifować swoje umiejętności artystyczne.

- Poznanie procesu malarskiego uczy dzieci radzenia sobie z porażką oraz strategicznego myślenia - ocenił artysta.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości