Rozwiązujemy łamigłówki, by pobudzić mózg do pracy. Andrzej Sołtysik do Anny Kalczyńskiej: "Zaimponowałaś mi teraz"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Rozciągamy mózg, rozgrzewamy zwoje
Rozciągamy mózg, rozgrzewamy zwoje Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Rozwiązywanie łamigłówek korzystnie wpływa na funkcjonowanie mózgu. Dlatego animatorka Katarzyna Wierbiłowicz przygotowała dla widzów i prowadzących Dzień Dobry TVN trzy zabawy, od których warto zacząć dzień. Jak poradziła sobie para gospodarzy: Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik?

Łamigłówki o poranku

Rano warto rozruszać nie tylko ciało, lecz i umysł. Pomogą nam w tym łamigłówki, które poprawią koncentrację oraz pobudzą do pracy.

- Będziecie dzisiaj ćwiczyć ze mną mózg, bo widzimy, co się dzieje za oknem - zapowiedziała Katarzyna Wierbiłowicz w Dzień Dobry TVN.

Łamigłówki, by pobudzić mózg do pracy

Rozwiń skrót tablicy rejestracyjnej

Pierwsza zabawa polega na tym, że należy wybrać dowolną tablicę rejestracyjną i wymyślić rozwinięcie skrótu tak, by miało ono sens. Na przykład: KTT - Który to Tadeusz, BBI - Biały but Izabeli, NMR - Naczelne Ministerstwo Rebusów.

- Zobaczymy, na co was stać 2 lutego o 8 rano. Zacznijmy od ERW - zwróciła się do prowadzących Katarzyna Wierbiłowicz.

- Powiedziałbym tak: Elżbieta rusza wszystko - odparł Andrzej Sołtysik.

- Teraz ja. Wezmę KRA. Król rusza ambulansem - mówiła Anna Kalczyńska.

- A co powiesz o PGN? - zapytała animatorka.

- Pan... Nie, nie, nie... Poproszę grać nerwowo - odpowiedział gospodarz Dzień Dobry TVN. - Piotruś goni nasturcję - szybko rozwinęła skrót gospodyni Dzień Dobry TVN. - O! Świetnie. Zaimponowałaś mi teraz - przyznał Andrzej Sołtysik.

Znajdź 5 różnic

- Rozgrzaliście się już trochę. Możemy przejść do następnego ćwiczenia, które polega na znalezieniu 5 różnic na 2 obrazkach - wyjaśniła Katarzyna Wierbiłowicz.

- Dobra. Jedno jajko, dwa jajka na poduszeczce. Tutaj są dwie trawki, tu jedna. Jedna rączka kury jest do góry - bezproblemowo wymieniała Anna Kalczyńska.

- Tu jest ręka, tam nie ma - dodał Andrzej Sołtysik. - I kolor tego kurzego ogona... Łatwizna - podsumowała prowadząca Dzień Dobry TVN.

Zgadnij, kim jesteś

Czas na finał... Ktoś przykleja nam karteczkę na czoło z napisem (np. postaci filmowej, bajkowej, zwierzęcia czy rzeczy), a naszym zadaniem jest odgadnąć, kim się jest. Zadajemy proste pytania, a odpowiadający może używać tylko słów: "tak" lub "nie".

Czy Andrzej Sołtysik odgadł, kim jest? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości