Hobby

Kwiaty od serca. Jak przygotować walentynkowy bukiet w doniczce?

Hobby

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Łukasz Skop, Łukasz Kowalski
Kwiaty od serca

Zbliżają się Walentynki, a to najlepsza okazja by wręczyć komuś bukiet pięknych kwiatów. Przyjęło się, że symbolem miłości jest czerwona róża. Jeśli jednak szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu pomyśl o... szparagu. Jak wykorzystać go w bukiecie dla ukochanej, radzi w swoim cyklu "Co z tego wyrośnie" Łukasz Skop.

W walentynkowym bukiecie nie może zabraknąć czerwonych pąków, bowiem czerwień jest kolorem miłości. Tę piękną barwę matka natura podarowała wielu kwiatom. Jeśli chcemy by cieszyły wybrankę serca dłużej niż kilka dni warto wybrać roślinę doniczkową lub za radą Łukasza Skopa, stworzyć własnoręcznie niepowtarzalną kompozycję w doniczce.

Rośliny i kwiaty

Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domuDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Jakie rośliny doniczkowe wybrać na Walentynki?

Najprostszą w uprawie rośliną doniczkową jest guzmania, która wytwarza piękne czerwono-krwiste kwiatostany.

Równie bezproblemowa jest kalanchoe z drobnymi czerwonymi różyczkami, które należy odciąć kiedy już przekwitną. Jest też róża, a właściwie jej doniczkowa odmiana, czyli miniaturowe róże, które szybko przekwitają, a później gubią liście. Nie możemy też pominąć zwiastunów wiosny uroczych pierwiosnków, zwanych prymulkami, które jako jedyne z wymienionych nie boją się niskich temperatur, oczywiście tych na zewnątrz, nie uczuć. Cyklamen perski także stroi się czerwoną barwą i nie wymaga częstego podlewania. Wybór jest naprawdę duży.

Anturium i szparag: oryginalny duet w bukiecie walentynkowym

Dla wszystkich tych, którzy chcą aby ich bukiet żył długo we wspomnieniach ukochanej, mamy radę: powinni wykonać go samodzielnie. Łukasz Skop uważa, że szparag to idealny wybór, aby stworzyć niebanalny bukiet walentynkowy w doniczce.

-To wspaniałe rośliny doniczkowe, które są w naturze pnączami, przynajmniej niektóre gatunki, tak jak ten szparag pierzasty. Szparagi to bardzo zróżnicowana grupa roślin i możemy je znać jako rośliny doniczkowe, jak i popularne warzywa - wyjaśnia obecność szparaga w bukiecie Łukasz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Łukasz Skop, Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości