Kwiaty wieloletnie, jak sama nazwa wskazuje, będą zdobić ogród przez wiele lat. To najlepszy wybór dla osób, które lubią cieszyć się pięknem roślin, ale nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na coroczne nasadzenia. Wybrane gatunki niekiedy nie wymagają wykopywania i są łatwe w uprawie. Sprawdź, jakie kwiaty wieloletnie najlepiej posadzić na działce.
Zbliżają się Walentynki, a to najlepsza okazja by wręczyć komuś bukiet pięknych kwiatów. Przyjęło się, że symbolem miłości jest czerwona róża. Jeśli jednak szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu pomyśl o... szparagu. Jak wykorzystać go w bukiecie dla ukochanej, radzi w swoim cyklu "Co z tego wyrośnie" Łukasz Skop.
Okazuje się, że wystarczy zrozumieć, co dzieje się w doniczce i dlaczego rośliny potrzebują drenażu, aby odnieść sukces w pielęgnacji. Od czego należy zacząć?
Kwiaty i rośliny doniczkowe są piękną ozdobą domu. Zielone liście ożywią każde pomieszczenie i sprawią, że będzie bardziej przytulne. Jednak zbyt ciepła temperatura, brak światła lub nieumiejętne podlewanie mogą sprawić, że liście zaczną żółknąć i stracą swój urok. Jak tego uniknąć?
Oprócz urządzenia domu warto zadbać również o ogród czy balkon. Doskonałą rośliną, która ozdobi ogród, jest rozchodnik. Odmiany rozchodnika są bardzo liczne, dlatego każdy znajdzie dla siebie taką, której kwiaty oraz wielkość będą się komponowały z innymi roślinami rosnącymi w ogrodzie.
Amarylis może poszczycić się jednym z największych kielichów kwiatowych wśród roślin, które możemy hodować w domu. Jest to roślina niezwykle dekoracyjna. Czy jest też bardzo wymagająca? Otóż nie! Wbrew pozorom, amarylis nie ma dużych wymagań w uprawie domowej.
Róża parkowa to nazwa ogólna, której używa się w stosunku do roślin powstałych z krzyżówek wielu gatunków. Zalicza się do nich m.in.: róże krzewiaste, historyczne, angielskie i francuskie. Sprawdź, które odmiany warto sadzić w przydomowym ogrodzie i czym wyróżnia się ich uprawa.
Zielona ściana we wnętrzu to sama przyjemność - cieszy oko i dodaje świeżości. Jednak trzeba wiedzieć, jak prawidłowo wykonać taką konstrukcję oraz jak później o nią dbać. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" w HGTV najlepsze sposoby na tę dekorację zdradził architekt krajobrazu, Artur Chmielewski.
Zbliżają się upragnione wakacje, przez co wiele osób zastanawia się czy rośliny na działce, bądź w domu poradzą sobie podczas ich nieobecności. W Dzień Dobry TVN Łukasz Skop podpowiedział, co zrobić, by kwiaty przetrwały i nadal zachwycały po powrocie z urlopu.
W czasie lockdownu wiele osób pokochało kwiaty doniczkowe. Wśród ulubionych roślin prym wiodą egzotyczne monstery. Pięknie wyglądają, a co równie ważne - są łatwe w uprawie. W Dzień Dobry TVN opowiadała o nich florystka, Anna Wojtala.
W Dzień Kobiet wiele pań dostaje bukiety, bądź pojedyncze kwiaty. Niestety często się zdarza, że rośliny bardzo szybko więdną. Co można zrobić, aby przedłużyć im życie? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym florystka, Anna Wojtala.
Dla producentów i sprzedawców chryzantem 1 listopada to najważniejszy dzień w roku. Jednak tuż przed Dniem Wszystkich Świętych rząd zdecydował, że cmentarze zostaną zamknięte. Dla kwiaciarzy był to duży cios. Murem za nimi stanęli Polacy, którzy - w ramach wsparcia - masowo zaczęli kupować chryzantemy.
Ireneusz Paduch ze wsi Ligotka na Opolszczyźnie na co dzień jest konduktorem. Jego pasją od 25 lat są jednak nie pociągi, ale kaktusy. Ma ich w swojej kolekcji aż 800, a okazy pochodzą z całego świata. Opowiedział nam, co zrobić, żeby wyhodować tak piękne kwiaty z nasion i jak o nie dbać.
Bukiet pięknych kwiatów potrafi ozdobić każde wnętrze. Jak prawidłowo zadbać o cięte kwiaty, by jak najdłużej stały w wazonach i dekorowały mieszkania? Dlaczego warto podcinać, a czasami parzyć łodygi? Z jakich powodów należy pozbyć się liści? Jak długo kwiaty mogą stać w wazonie? Czy często trzeba zmieniać im wodę? Prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska na temat pielęgnacji kwiatów porozmawiała z Elżbietą Kosińską-Wappą, mistrzynią florystyki.