Styl życia

Gdzie znajduje się punkt G u kobiety i mężczyzny?

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk
Gdzie znajduje się punkt G u kobiety i mężczyzny?

A Ty wiesz, gdzie znajduje się punkt G? To bardzo wrażliwe miejsce, zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety. Podczas aktu seksualnego, możesz zwrócić uwagę, czy na pewno pieścisz właściwe miejsce. Jeśli tak się stanie - partner będzie miał jeszcze więcej przyjemności.

Czasem partnerzy nie wiedzą, gdzie jest punkt G lub stymulują go zupełnie przypadkowo. Z kolei poszukiwania wrażliwego miejsca mogą stać się bardzo przyjemne dla obojga partnerów. Dowiedz się, gdzie się znajduje się punkt G u kobiet i u mężczyzn.

Co to jest punkt G?

Zanim się dowiesz, gdzie znajduje się punkt G, warto zrozumieć, czym on jest. To obszar, który jest najbardziej wrażliwą strefą erogenną. Stymulacja tego miejsca powoduje odczuwanie dużej przyjemności. Ze względu na zróżnicowaną budowę narządów płciowych, miejsce, gdzie u mężczyzny jest punkt G, różni się od miejsca, gdzie jest kobiecy punkt G.

Gdzie kobieta ma punkt G?

Na temat tego, gdzie u kobiety jest punkt G, istnieje wiele teorii. Wynikają one z różnic w budowie kobiecego ciała. Przyjmuje się, że jest to uwypuklone miejsce wewnątrz pochwy, które ma wielkość około półtora centymetra. Podczas podniecenia punkt G pulsuje, przez co doznania są jeszcze przyjemniejsze. Znajduje się on na przedniej ściance pochwy, mniej więcej w okolicy pięciu centymetrów od wejścia. Jeśli mężczyzna nie wie, gdzie u kobiety znajduje się punkt G i w jaki sposób może go znaleźć, powinien użyć dwóch złączonych i zwilżonych palców, które należy wsunąć do pochwy i delikatnie gładzić po jej ściance. Jeśli wyczuje lekkie uwypuklenie to oznacza, że właśnie tam znajduje się punkt G. To miejsce kobieta może także znaleźć samodzielnie.

Kobiety często same nie wiedzą, gdzie punkt G się u nich znajduje. W gabinetach ginekologicznych dostępne są zabiegi, które umożliwiają powiększenie punktu G. Dzięki temu pochwa jest bardziej wrażliwa na bodźce.

Gdzie facet ma punkt G?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie mężczyźni mają punkt G, odpowiedź jest bardzo prosta. Punkt G u mężczyzn to po prostu prostata, czyli gruczoł krokowy. Ma kształt spłaszczonego stożka i jest częścią układu moczowo-płciowego. Gdzie szukać punktu G u faceta i jak to zrobić? Wyczujesz go palcami, wsuwając je po zwilżeniu lubrykantem do odbytu na głębokość około 6 centymetrów. Na pewno wyczujesz zgrubienie, które wielkością może przypominać małą śliwkę lub orzech włoski.

Jak i gdzie znaleźć punkt G podczas stosunku?

"Powiedz, gdzie jest punkt G" - takie słowa padają w znanej piosence, jednak nie każdy partner jest w stanie powiedzieć, gdzie się znajduje punkt G. Często kobiety i mężczyźni nie wiedzą, co należy robić podczas stosunku, aby osiągnąć pełne szczytowanie ze stymulacją punktu G. Samo poszukiwanie tego wrażliwego miejsca jest okazją do intensywnych pieszczot partnera.

Kiedy mężczyzna już wie, gdzie dziewczyna ma punkt G, może wprowadzić do życia seksualnego więcej gestów, które pomogą w jego stymulacji. Najlepiej masować wrażliwe miejsce lub je delikatnie naciskać. Stymulacja punktu G odbywa się przy pomocy palców, penisa lub gadżetów erotycznych, takich jak wibrator. Kiedy kobieta poczuje przyjemność z dotykania punktu G, może poczuć także chęć oddania moczu, dlatego warto opróżnić pęcherz przed tego typu pieszczotami. Dzięki odpowiedniej stymulacji kobieta może dostać orgazmu pochwowego.

Jeśli kobieta ma świadomość, gdzie jest męski punkt G, może wykorzystać swoją wiedzę w trakcie aktu seksualnego. Najlepiej stymulować męski punkt G masując prostatę palcami. Można także skorzystać z erotycznych gadżetów, które sprawią mu jeszcze więcej przyjemności. Należy jednak pamiętać, że jest to wrażliwe i delikatne miejsce, dlatego warto wcześniej rozluźnić mięśnie. Dla wielu mężczyzn taki rodzaj pieszczot nie będzie przyjemny, dlatego warto najpierw porozmawiać na temat stymulacji prostaty. Opłaca się jednak postawić na nowe wrażenia seksualne. Stymulacja punktu G u mężczyzn może doprowadzić do orgazmu.

Zaskocz swojego partnera i pokaż, gdzie jest punkt G w jego ciele poprzez odpowiednią stymulację, a na pewno seks stanie się przyjemniejszy.

Pozycje seksualne a punkt G

Czasem pojawiają się trudności w znalezieniu lub odpowiedniej stymulacji punktu G u kobiet. Wtedy warto rozpocząć od odpowiedniej pozycji seksualnej. Najlepsza jest pozycja od tyłu, kiedy partnerka pochyla się przed partnerem, a mężczyzna ma dostęp do pochwy. Kobieta powinna wypiąć pośladki w górę, aby jeszcze bardziej poczuć ruch i dotyk partnera. Można także zastosować klasyczną pozycję, kiedy kobieta leży na plecach, a na niej partner. Warto podłożyć pod plecy np. poduszkę, a podczas aktu seksualnego zaciskać mięśnie Kegla. Stymulacja punktu G może okazać się także łatwiejsza, kiedy mężczyzna podnosi kobietę, która np. może opierać się o ścianę i oplata partnera nogami w pasie. Dzięki temu następuje głęboka penetracja.

Istnieją specjalne gadżety, które przeznaczone są do pobudzania strefy G. Od standardowych różnią się tym, że posiadają specjalne wygięcie na końcu, które umożliwia dotarcie dokładnie do punktu G.

Zobacz wideo: Jak podgrzać atmosferę w sypialni? Dr Andrzej Depko o wieloletnich związkach

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Kritsada Seekham / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości