Styl życia

Dorosłe dzieci na wakacjach z rodzicami, czyli jak wspólny wypad buduje więzi rodzinne. „Fajnie ze sobą wyjechać i porozmawiać”

Styl życia

Lato to czas rodzinnych wyjazdów i okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. Nastolatki niechętnie jeżdżą na wspólne wakacje, jednak z upływem lat kilkudniowy wypad z rodzicami ponownie staje się prawdziwą atrakcją. W programie zastanawialiśmy się, jak rodzinny urlop łączy pokolenia.

Wakacje z rodzicami

Wieź łącząca dzieci i rodziców ma lepsze i gorsze momenty. Wyjazdy wakacyjne mogą być barometrem panujących w domu nastrojów. W dzieciństwie wspólne wczasy nad morzem, jeziorem lub w górach są czymś całkowicie naturalnym. Gdy przychodzi okres nastoletniego buntu wypad z mamą i tatą traci na atrakcyjności. Z czasem jednak dorosłe dzieci zaczynają tęsknić za kontaktem z bliskimi i chętniej z nimi podróżują.

Jak się wyjeżdża na studia to się trochę tęskni, że wróciłoby się do domku, spędziłoby się czas z rodzicami. Ja uwielbiam jeździć z rodzicami

– przyznał model Jakob Kosel.

Jak zmieniają się rodzinne wypady?

Relacje rodzinne bywają niezwykle dynamiczne i zmieniają się na przestrzeni lat.

Jak wspominał aktor Stanisław Banasiuk, w przeszłości cała jego rodzina ruszała w podróż zaraz po zakończeniu roku szkolnego, najchętniej na całe wakacje. Z czasem jednak letnie zwyczaje w jego rodzinie uległy zmianie i dzieci zaczęły preferować kolonie i wyjazdy ze znajomymi.

Chciałbym to powtórzyć, ale do pewnych sytuacji już nie da się wrócić

– mówił Mateusz Banasiuk, syn Stanisława.

To są piękne wspomnienia i rzeczywiście rodzice zapewnili mi co roku oryginalne, fajne i cudowne wakacje

– podkreślił aktor.

Mateusz Banasiuk zwrócił uwagę na to, że o dawniej łączyły go z ojcem inny typ relacji. Obecnie nie jest już dzieckiem, którym trzeba się zajmować, tylko partnerem do rozmowy i podróży.

Fajnie rzeczywiście ze sobą wyjechać i porozmawiać

– podsumował Mateusz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Półnagi i... z owocami. Jakob Kosel w "Studio Winda"

Kwarantanna Marty Wierzbickiej i Mateusza Banasiuka. Aktorzy oddają się muzycznemu hobby

"Pod powierzchnią". Mateusz Banasiuk o swojej roli: "Radek to najbardziej tajemnicza postać w serialu"

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości