Styl życia

Dlaczego niedostępni mężczyźni są bardziej pociągający? "To żaden fenomen, tylko nieszczęście kobiety"

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Dlaczego niedostępni mężczyźni są pociągający?
Dzień Dobry TVNDlaczego niedostępni mężczyźni są pociągający?

Wiele kobiet przyznaje, że czuje pociąg do mężczyzn, którzy wydają się nie do zdobycia. Co sprawia, że panie lgną do silnych i niedostępnych facetów? Dlaczego za wszelką cenę chcą się z nimi związać? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z psycholożką Katarzyną Miller, dziennikarką Anną Zejdler i modelką Sandrą Kubicką.

Dlaczego kobiety odczuwają pociąg do niedostępnych mężczyzn?

Każda kobieta ma swój ideał mężczyzny. Niektóre panie szukają przede wszystkim ciepłego i ułożonego partnera, a inne nie mogą się oprzeć facetowi, który ma silną osobowość, ale jest zamknięty i wyrachowany. W ocenie Katarzyny Miller, psycholożki, pociąg do takiego mężczyzny może doprowadzić tylko do jednego - do nieszczęścia. - O takich partnerach bardzo często marzą kobiety, które czegoś nie dostały w związku lub czuły się niekochane. Paradoksalnie facet, który gdzieś umyka (...), jest dla niej bezpieczniejszy. On nie przebywa z nią na co dzień i nie pogłębia jej poczucia niepewności czy niewiary w siebie - tłumaczyła specjalistka.

Warto jednak podkreślić, że nie jest to reguła. Zdarzają się kobiety, które gonią za kimś niedostępnym tylko po to, aby coś sobie udowodnić. - My kobiety też lubimy zdobywać. Jeśli uda nam się zdobyć osobę, do której wzdychają inne kobiety, podnosimy poczucie własnej wartości - mówiła Anna Zejdler.

Jak wyjść z trudnej relacji?

W związku z takim mężczyzną była Sandra Kubicka. Modelka wyznała, że ta relacja nie należała do najłatwiejszych, ale jednocześnie to był jej najdłuższy - jak dotąd - związek. - Zwróciłam na niego uwagę, bo bardzo przypominał mi mojego dziadka, który był równie silną osobowością. Później zaczęłam traktować tę znajomość jak wyzwanie. Chciałam być tą, która go zdobędzie i nauczy miłości. To się jednak nie udało, bo obecnie nie jesteśmy już razem - opowiadała w Dzień Dobry TVN Sandra Kubicka.

Mimo że relacje z niedostępnym emocjonalnie mężczyzną są bardzo trudne, to kobieta może z takiego związku wynieść coś dobrego. - Bardzo często ukrywamy przed sobą swoje prawdziwe pragnienia. To nas oddala od naszej wewnętrznej prawdy i tego, że mamy się czuć dobrze przede wszystkim ze sobą. Jeśli pragniemy czegoś, czego nie możemy dostać, to nie będziemy czuć się dobrze. Kobieta dzięki takiemu związkowi może nauczyć się siebie i zrozumieć, że nie chce być dłużej niespełniona - podsumowała psycholożka Katarzyna Miller.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości