Styl życia

Dlaczego niedostępni mężczyźni są bardziej pociągający? "To żaden fenomen, tylko nieszczęście kobiety"

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Dlaczego niedostępni mężczyźni są pociągający?

Wiele kobiet przyznaje, że czuje pociąg do mężczyzn, którzy wydają się nie do zdobycia. Co sprawia, że panie lgną do silnych i niedostępnych facetów? Dlaczego za wszelką cenę chcą się z nimi związać? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z psycholożką Katarzyną Miller, dziennikarką Anną Zejdler i modelką Sandrą Kubicką.

Dlaczego kobiety odczuwają pociąg do niedostępnych mężczyzn?

Każda kobieta ma swój ideał mężczyzny. Niektóre panie szukają przede wszystkim ciepłego i ułożonego partnera, a inne nie mogą się oprzeć facetowi, który ma silną osobowość, ale jest zamknięty i wyrachowany. W ocenie Katarzyny Miller, psycholożki, pociąg do takiego mężczyzny może doprowadzić tylko do jednego - do nieszczęścia. - O takich partnerach bardzo często marzą kobiety, które czegoś nie dostały w związku lub czuły się niekochane. Paradoksalnie facet, który gdzieś umyka (...), jest dla niej bezpieczniejszy. On nie przebywa z nią na co dzień i nie pogłębia jej poczucia niepewności czy niewiary w siebie - tłumaczyła specjalistka.

Warto jednak podkreślić, że nie jest to reguła. Zdarzają się kobiety, które gonią za kimś niedostępnym tylko po to, aby coś sobie udowodnić. - My kobiety też lubimy zdobywać. Jeśli uda nam się zdobyć osobę, do której wzdychają inne kobiety, podnosimy poczucie własnej wartości - mówiła Anna Zejdler.

Jak wyjść z trudnej relacji?

W związku z takim mężczyzną była Sandra Kubicka. Modelka wyznała, że ta relacja nie należała do najłatwiejszych, ale jednocześnie to był jej najdłuższy - jak dotąd - związek. - Zwróciłam na niego uwagę, bo bardzo przypominał mi mojego dziadka, który był równie silną osobowością. Później zaczęłam traktować tę znajomość jak wyzwanie. Chciałam być tą, która go zdobędzie i nauczy miłości. To się jednak nie udało, bo obecnie nie jesteśmy już razem - opowiadała w Dzień Dobry TVN Sandra Kubicka.

Mimo że relacje z niedostępnym emocjonalnie mężczyzną są bardzo trudne, to kobieta może z takiego związku wynieść coś dobrego. - Bardzo często ukrywamy przed sobą swoje prawdziwe pragnienia. To nas oddala od naszej wewnętrznej prawdy i tego, że mamy się czuć dobrze przede wszystkim ze sobą. Jeśli pragniemy czegoś, czego nie możemy dostać, to nie będziemy czuć się dobrze. Kobieta dzięki takiemu związkowi może nauczyć się siebie i zrozumieć, że nie chce być dłużej niespełniona - podsumowała psycholożka Katarzyna Miller.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości