Styl życia

Ćwiczenia rozluźniające i oddechowe z Kasią Bigos. "Będą bezpieczne dla każdej osoby"

Styl życia

Aktualizacja:

Ruch to zdrowie i warto od niego zacząć swój dzień. Kasia Bigos zaprezentowała zestaw ćwiczeń, który możemy wykonywać sami w domu, bez żadnych przyrządów. Nie ma na co czekać. Wstajemy z kanap i ćwiczymy!

Ćwiczenia na dzień dobry

Eksperci nie mają wątpliwości: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Przez pandemię nasza forma mogła osłabnąć, dlatego każda, choć najmniejsza dawka ruchu, ma zbawienny wpływ na nasz organizm i naszą psychikę. Każdy dzień warto więc rozpocząć od sekwencji ćwiczeń oddechowo-rozluźniających. Kasia Bigos, trenerka fitness przygotowała trening, który bez żadnych trudności wykonamy w domu, po wstaniu z łóżka.

Te ćwiczenia będą bezpieczne dla każdej osoby, nawet dla tej, która zupełnie nie ma nic wspólnego z jakimiś aktywnościami systematycznymi. Zapraszamy też mamy z dziećmi, kobiety w ciąży, wszyscy są bardzo mile widziani

- zaprasza.

Zestaw ćwiczeń

Chwile, przez które przechodzimy nie są łatwe dla nikogo. Kumuluje się w nas stres, który często odbija się na zdrowiu. Kasia Bigos trening zaczyna od prostej praktyki oddechowej, która pozwala się zrelaksować.

  • Siadamy na macie, krzyżujemy nogi. Dłonie kładziemy na żebrach. Próbujemy zaktywować przeponę. Bierzemy głęboki wdech nosem, licząc do trzech. Następnie jeszcze dłuższy wydech nosem.
  • Zaczynamy od prostych ruchów miednicą. Siadamy w rozkroku, ze zgiętymi nogami. Naprzemiennie zaokrąglamy i prostujemy plecy, spokojnie przy tym oddychając.
  • Pozostając w siadzie, rozstawiamy nogi szerzej i przekładamy raz na jedną, raz na drugą stronę. To ćwiczenie, które mobilizuje biodra.
  • Zostajemy po jednej stronie i wykonujemy spokojne skręty kręgosłupa. Rotacja rozluźni nasze kręgi. Powtarzamy na drugą stronę.
  • Zostajemy w pozycji. Dwie nogi ugięte, jedną rękę opieramy o podłogę i wyciągamy się wyżej. Tak, żeby poczuć rozciąganie w grupie zginaczy bioder. Powtarzamy na drugą stronę.
  • Wracamy do pozycji początkowej. Z wydechem wyciągamy ręce do przodu, sięgamy daleko.
  • Przechodzimy do wykroku. Jedno kolano opieramy na macie. Przesuwamy miednicę. Przeciwna ręka idzie do góry, wyciągamy bok. Głęboki wdech i wydech. Otwieramy nogę i powtarzamy ćwiczenie. Powtarzamy na drugą stronę.
  • Wracamy do klęku, siadamy na piętach. Bierzemy trzy głębokie wdechy i wydechy.

Zobacz też:

Joga na mięśnie brzucha

Sandra Kubicka zdradziła szczegóły swojej diety. Co jest sekretem jej figury?

Tai Chi - niezwykła sztuka relaksu, która łączy gimnastykę z medytacją

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości