Styl życia

Nad Polską przemieszcza się chmura dwutlenku siarki. Mieszkańcy północy powinni zwrócić uwagę na deszcz

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Andreas Weibel - www.imediafoto.com/Getty Images Wulkan Cumbre Vieja

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaalarmowało, że chmura dwutlenku siarki z wulkanu Cumbre Vieja przemieszcza się nad Polską. W komunikacie dodano, że opady deszczu prognozowane dla północnej części kraju mogą mieć lekko obniżoną wartość pH.

Cumbre Vieja - chmura dwutlenku siarki nad Polską

Do erupcji wulkanu Cumbre Vieja doszło 19 września. Emituje on nieustannie pyły i gazy do atmosfery oraz potoki spływającej w kierunku Oceanu Atlantyckiego lawy. Zniszczeniu uległo ponad dwa tysiące budynków - poinformowały we wtorek wieczorem władze regionu. Jak podaje z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, chmura dwutlenku siarki będzie się przemieszczać w środę od południowego zachodu na wschód. 

- Cały epizod ma potrwać do czwartku, do godzin porannych - napisał na Twitterze IMGW.

Chmura dwutlenku siarki z Cumbre Vieja a zagrożenie dla Polski

Na ten moment nie mówi się o poważnych zagrożeniach dla Polaków, wynikających z przemieszczania się chmury dwutlenku siarki.

- Nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia osób przebywających w Polsce" - napisało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

W komunikacie wskazano, że chmura znajduje się na wysokości około 5,5 kilometra nad powierzchnią ziemi. - Opady deszczu prognozowane dla północnej części Polski mogą mieć lekko obniżone pH - podało RCB.

Zobacz także: Z wulkanu Cumbre Vieja wypływają kolejne strumienie lawy. Budynki na La Palmie stają w ogniu

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Andreas Weibel - www.imediafoto.com/Getty Images

Pozostałe wiadomości