Body wrapping, czyli jak owijanie w folię pomaga wyszczuplić sylwetkę

body wraping
Fot. SparkleArt / Getty Images
Co to jest body wrapping? To bardzo prosta i niezwykle modna metoda ujędrniania ciała. Pomaga zmniejszyć obwody o kilka centymetrów, zlikwidować cellulit, pobudzić krążenie. Do wykonania zabiegu potrzebny jest jedynie odpowiedni kosmetyk i folia spożywcza.

Troska o ciało i jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu skłaniają wiele kobiet do poszukiwania coraz to nowszych sposobów na ujędrnianie, modelowanie sylwetki i odchudzanie. Chcą one wybierać wśród metod naturalnych, łatwych do wykonania, bezpiecznych i niedrogich. Do takich właśnie należy body wrapping, czyli foliowanie ciała.

Więcej:

Body wrapping - co to jest?

Co to jest body wrapping? To bardzo prosty zabieg, który praktycznie każdy może przeprowadzić w domu , do którego nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań. Jedyne, co należy zrobić, to zakupić folię i dobry kosmetyk. Folia do body wrapping nie jest żadnym specjalnym materiałem przeznaczonym do zabiegów kosmetycznych. To zwykła folia spożywcza, którą dostaniemy w każdym markecie. Kiedy jesteśmy przygotowani, możemy nałożyć na daną partię ciała zakupiony kosmetyk o działaniu wyszczuplającym, ujędrniającym czy antycellulitowym, a następnie przystąpić do foliowania. Możemy zastosować owijanie brzucha folią czy też owijanie ud folią . W takim stanie powinniśmy odczekać około 45 minut.

Body wrapping - efekty

Kluczem do sukcesu, jak w przypadku większości zabiegów tego typu, jest systematyczność. Tylko regularnie powtarzane owijanie folią brzucha może przynieść efekty w postaci utraty centymetrów w obwodzie, czy ujędrnienia skóry, oczyszczenia z toksyn, a także zwalczenia obrzęków i cellulitu. Jak domowy body wrapping działa na nasze ciało? Folia wytwarza ciepło, które z kolei pomaga rozszerzyć pory i usuwać toksyny. Substancje aktywne z zastosowanych preparatów mają wówczas większe szanse i możliwości wniknięcia głęboko w skórę i zadziałania zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Body wrapping w domu - jak przeprowadzić?

Body wrapping domowy , czyli foliowanie ciała, składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest wmasowanie w ciało preparatu, na jaki się zdecydowaliśmy. Może to być gotowy kosmetyk z drogerii o działaniu ujędrniającym lub antycellulitowym. Możemy też zastosować preparat, który sami przygotujemy w domu według wybranego przepisu. Musimy jednak pamiętać, aby przed zabiegiem wykonać peeling ciała, który dogłębnie oczyści, usunie martwy naskórek i sprawi, że substancje aktywne z łatwością wnikną w głąb skóry. Zaraz po nałożeniu grubej warstwy kosmetyku przystępujemy do foliowania. Tylko od nas zależy, czy owiniemy całe ciało, czy też wybrany fragment. Możemy przeprowadzić body wrapping na brzuch , uda, a nawet piersi. Z tak zafoliowanym ciałem odczekujemy około 45 minut. To dobry czas na relaks. Najlepiej, gdy ciało nakryjemy jeszcze kocem. Po upływie zaplanowanego czasu, zdejmujemy folię i płuczemy ciało wodą. Nie zaleca się mycia, a jedynie prysznic. Po osuszeniu ciała, dobrze jest wklepać balsam nawilżający. Domowy body wrapping przynosi naprawdę dobre efekty, stanowi doskonałą okazję do odpoczynku i pozwala zadbać o siebie. Taki zabieg najlepiej wykonywać dwa razy w tygodniu.

Czy owoce są wrogiem odchudzania?

Body wrapping - metodyka zabiegu. Co trzeba wiedzieć?

Wybierając preparat, który nałożymy podczas zabiegu body wrapping, zwróćmy uwagę na składniki. Ponieważ chcemy uzyskać efekt ujędrnienia, wyszczuplenia i pragniemy pozbyć się uciążliwego cellulitu, dobrze, jeśli nasz kosmetyk będzie zawierał kofeinę, ekstrakt z grejpfruta, cynamon, algi, glinki, borowinę, wyciąg z bluszczu, imbir. Owinięcie folią nie powinno być zbyt ciasne, należy zrobić to tak, by czuć się komfortowo i wygodnie. Warto też kontrolować przebieg zabiegu, nie zawsze uda się wytrzymać aż 40 minut, wszystko zależy od zastosowanego preparatu i indywidualnych predyspozycji. Jeśli jednak czujemy, że musimy skończyć wcześniej, warto tak zrobić.

Body wrapping - przeciwwskazania

Foliowanie ciała nie jest metodą dla każdego. I choć folia spożywcza na cellulit działa rzeczywiście dobrze, nie zawsze możemy jej użyć. Przeciwwskazaniami do foliowania ciała są:

  • Żylaki, zatory, pajączki
  • Choroby serca, miażdżyca
  • Nadciśnienie
  • Ciąża
  • Niedawno przebyte operacje
  • Aktywne infekcje
  • Choroby nerek
  • Podrażnienia i rany na skórze

Zanim zdecydujesz się na body wrapping, sprawdź, czy Twoje zdrowie na pewno na to pozwala.

Body wrapping domowy - przepis na maseczkę

Domowe sposoby na cellulit, owijanie folią, body wrapping w domu . Takie tematy łatwo odnaleźć choćby w kobiecych czasopismach. Bez problemu można znaleźć przepis na domowy body wrapping. Zabieg jest banalnie prosty, a jedyne, co może budzić wątpliwości to kwestia doboru preparatu. Warto postawić na naturalne składniki i przygotować maseczkę samemu. Co będzie potrzebne? Wystarczą tylko cztery składniki i maseczka gotowa. Połącz serek homogenizowany z kakao, startą czekoladą oraz cynamonem i nałóż po wymieszaniu. Możesz też połączyć miód z imbirem i cynamonem lub do balsamu z drogerii dodać cynamon i kawę. Pomysłów i możliwości jest naprawdę wiele, dlatego warto szukać i próbować tak, by znaleźć najlepszy preparat dla siebie.

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości