Razem z Ukrainą

Sieć kin w Polsce oferuje darmowe bajki dla ukraińskich dzieci

Razem z Ukrainą

Autor:
Nastazja
Bloch
Darmowe bajki dla dzieci z Ukrainy w kinie Helios

Helios wspiera uchodźców, którzy dotarli do Polski. Sieć kin zorganizowała akcję, dzięki której ukraińskie dzieci będą mogły obejrzeć za darmo bajki. Filmy będą wyświetlane w języku ukraińskim.

Darmowe bajki w kinach dla ukraińskich dzieci

Sytuację w Ukrainie śledzi cały świat. Polacy ruszyli z pomocą wschodnim sąsiadom. Organizowane są liczne zbiórki, a z granic codziennie odbierane są ukraińskie rodziny. Do Polski przybywa także coraz więcej dzieci. O najmłodszych postanowiła zatroszczyć się sieć kin Helios. Ruszyła akcja, dzięki której ukraińskie dzieci, choć na chwilę będą mogły oderwać się od tragicznej rzeczywistości i zaczerpną trochę rozrywki. Kina oferują bowiem darmowe seanse z filmami i bajkami dla najmłodszych. Wszystko w języku ukraińskim.

Akcje pomocy dla uchodźców z Ukrainy
Akcje pomocy dla uchodźców z Ukrainy Źródło: TVN24/x-news

Repertuar filmów i bajek

Akcja rusza 4 marca 2022 roku. Codziennie w kinach sieci Helios będą odbywać się darmowe pokazy. Już teraz wiadomo, że pierwszą produkcją, jaka zagości na ekranach, będzie "Kosmiczny mecz: nowa era".

Sieć zaczęła wprowadzać ukraiński dubbing wobec kolejnych filmów i bajek, wyświetlanych w repertuarze. W ukraińskiej wersji językowej będzie można obejrzeć także międzynarodowy hit "Uncharted".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: KEHAN CHEN/GettyImages

Pozostałe wiadomości