Razem z Ukrainą

Politechnika Gdańska wspiera Ukraińców. "Będziemy prowadzić świetlicę dla dzieci, żeby dać im namiastkę normalności"

Razem z Ukrainą

Autor:
Oskar
Netkowski
Razem z Ukrainą

Cała Polska angażuje się teraz w pomoc Ukraińcom, którzy uciekają ze swojego kraju. Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska sprawdziła, jak wygląda zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy organizowana przez Politechnikę Gdańską. - Dzwonią do nas firmy prywatne, szkoły, przedszkola. Wszyscy pomagają - podsumowała Anna Modrzejewska.

Gdańsk dla Ukrainy

Od poniedziałku na Politechnice Gdańskiej ruszyła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Ponadto uczelnia przygotowuje dla nich 160 miejsc w jednym ze swoich akademików. Akcja organizowana jest przez dział międzynarodowej współpracy akademickiej International Relations Office Gdańsk University of Technology. Informację o zbiórce znaleźć można na głównej stronie Politechniki Gdańskiej, a także na Facebooku uczelni. W tych wszystkich miejscach średnio co godzinę aktualizowane są dane dotyczące brakujących rzeczy.

- Zbieramy środki pierwszej potrzeby, kołdry, poduszki, pościele. Wszystko, co przyda się na przyjęcie pierwszego dnia gości z Ukrainy. Naszym priorytetem jest też wyposażenie naszego akademika nr 11, który został oddany do miasta, żeby przyjąć uchodźców. Dzielimy się naszymi darami z innymi ośrodkami, ale pragniemy zostawić tu też trochę rzeczy, ponieważ nasz dział będzie prowadził świetlicę dla dzieci, żeby dać im namiastkę normalności, żeby poczuły się zaopiekowane i bezpieczne - powiedziała Anna Modrzejewska, organizatorka zbiórki.

Jak pomóc uchodźcom z Ukrainy?

Politechnika Gdańska będzie przyjmować rzeczy od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 20:00. Uwaga! Zanim zdecydujemy się na pomoc, warto sprawdzić, co aktualnie jest potrzebne.

- Przychodzą do nas wszyscy. Studenci, przechodnie, czy nasi rodzice, którzy wspierają nasze działania. Przynoszą nam wszystko, co potrzeba - powiedział Jakub Persjanow z samorządu studenckiego.

- Modliłam się, bo miałam 14 osób w dziale. Myślałam sobie, żeby chociaż każdy po 2 torby przyniósł. Przyszłam po 8:00 i połowa miejsca była już zastawiona rzeczami. Dzwonią do nas firmy prywatne, szkoły, przedszkola. Wszyscy pomagają - podsumowała Anna Modrzejewska.

Gdańsk - wsparcie dla Ukraińców

SSPG - Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej uruchomił specjalny mail: solidaritywithukraine@sspg.pl dla ukraińskich studentów PG. Piszcie, jeśli potrzebujecie pomocy, lub macie pytania związane z uzyskaniem np. dodatkowego wsparcia finansowego, pomocy w wypełnianiu wniosku o zapomogę, czy uzyskania miejsca w akademiku, itp.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości