Piotr Głowacki o wojnie w Ukrainie. Putin to dla niego "stary człowiek, który bawi się w żołnierzyki"

Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Piotr Głowacki wyznał, jak rozmawia z dziećmi o wojnie
Piotr Głowacki wyznał, jak rozmawia z dziećmi o wojnie
Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Wiktor Zborowski dla Ukrainy
Wiktor Zborowski dla Ukrainy
Grażyna Torbicka dla Ukrainy
Grażyna Torbicka dla Ukrainy
Michał Szpak dla Ukrainy
Michał Szpak dla Ukrainy
Łukasz Płoszajski dla Ukrainy
Łukasz Płoszajski dla Ukrainy
Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, która pokazała, że w Polsce nie brakuje ludzi o wielkim sercu, oferujących swoją pomoc jej ofiarom. Piotr Głowacki zauważa, że skutecznie wspierać Ukraińców możemy tylko przy zachowaniu odpowiedniego spokoju. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl wyznał, że właśnie taką postawę próbuje zaszczepić u swoich bliskich.

Piotr Głowacki o wojnie w Ukrainie

Mija 22. dzień wojny w Ukrainie i część z nas przywykła do życia w tych tragicznych realiach. Ważnym jest jednak, by nie zapominać o zbrodniach Putina i cały czas uświadamiać społeczeństwo na temat okoliczności rosyjskiej inwazji. Zwłaszcza w dobie fake newsów. Piotr Głowacki nie szczędził mocnych słów, mówiąc o wojnie.

- Uważam, że moim zadaniem jest nie poddać się narracji wojny. Narracja wojny to narracja tych kilkudziesięciu starych mężczyzn, którzy nie wiedzą, co zrobić z własnym życiem. Mają jakieś problemy genetyczne albo traumy z dzieciństwa - w tej chwili odgrywają się na świecie nawet nie naszym, a naszych wnuków. Powinni zastanawiać się, jakie prezenty im kupić, a nie decydować o wysyłaniu młodych ludzi na front - powiedział aktor.

Jak Piotr Głowacki chroni dzieci przed wojną?

Piotr Głowacki w 2017 roku razem z żoną Agnieszką przywitali na świecie bliźniaki. Choć aktor nie zdradza wielu szczegółów swojego życia prywatnego, zapytany o to, jak chroni bliskich przed wojną i czy rozmawia o tym z dziećmi, odpowiedział krótko:

- Spokój jest najistotniejszy. Także, żeby pomagać innym, trzeba zachować spokój.

- To czas obserwowania w okrutny sposób postępującego i przynoszącego śmierć starego człowieka, który bawi się w żołnierzyki. Najważniejsze, to nie poddać się jego wyobrażeniom. Świat jest taki, jaki nam się wydaje, a jedyne nad czym mamy władzę, to nad tym, co nam się wydaje - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości