Razem z Ukrainą

Piotr Głowacki o wojnie w Ukrainie. Putin to dla niego "stary człowiek, który bawi się w żołnierzyki"

Razem z Ukrainą

Reporter:
Oskar Netkowski
Piotr Głowacki wyznał, jak rozmawia z dziećmi o wojnie
Piotr Głowacki wyznał, jak rozmawia z dziećmi o wojnie Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, która pokazała, że w Polsce nie brakuje ludzi o wielkim sercu, oferujących swoją pomoc jej ofiarom. Piotr Głowacki zauważa, że skutecznie wspierać Ukraińców możemy tylko przy zachowaniu odpowiedniego spokoju. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl wyznał, że właśnie taką postawę próbuje zaszczepić u swoich bliskich.

Piotr Głowacki o wojnie w Ukrainie

Mija 22. dzień wojny w Ukrainie i część z nas przywykła do życia w tych tragicznych realiach. Ważnym jest jednak, by nie zapominać o zbrodniach Putina i cały czas uświadamiać społeczeństwo na temat okoliczności rosyjskiej inwazji. Zwłaszcza w dobie fake newsów. Piotr Głowacki nie szczędził mocnych słów, mówiąc o wojnie.

- Uważam, że moim zadaniem jest nie poddać się narracji wojny. Narracja wojny to narracja tych kilkudziesięciu starych mężczyzn, którzy nie wiedzą, co zrobić z własnym życiem. Mają jakieś problemy genetyczne albo traumy z dzieciństwa - w tej chwili odgrywają się na świecie nawet nie naszym, a naszych wnuków. Powinni zastanawiać się, jakie prezenty im kupić, a nie decydować o wysyłaniu młodych ludzi na front - powiedział aktor.

Jak Piotr Głowacki chroni dzieci przed wojną?

Piotr Głowacki w 2017 roku razem z żoną Agnieszką przywitali na świecie bliźniaki. Choć aktor nie zdradza wielu szczegółów swojego życia prywatnego, zapytany o to, jak chroni bliskich przed wojną i czy rozmawia o tym z dziećmi, odpowiedział krótko:

- Spokój jest najistotniejszy. Także, żeby pomagać innym, trzeba zachować spokój.

- To czas obserwowania w okrutny sposób postępującego i przynoszącego śmierć starego człowieka, który bawi się w żołnierzyki. Najważniejsze, to nie poddać się jego wyobrażeniom. Świat jest taki, jaki nam się wydaje, a jedyne nad czym mamy władzę, to nad tym, co nam się wydaje - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości