Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Joanna Warecha to dziennikarka, która pragnie przywrócić godność ludziom z byłych PGR-ów, do których przylgnęły niesprawiedliwe i często krzywdzące łatki. Autorka akcji "Your Story, my voice" sama wywodzi się z tego środowiska. Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę i przedstawić społeczeństwu prawdziwe historie. Do akcji zaangażowała znanych aktorów i muzyków, bo wierzy, że tylko w taki sposób dotrze do większej rzeszy ludzi, a grupa w końcu przestanie być przez społeczeństwo stygmatyzowana.

  O chorobach tarczycy w ostatnim czasie jest coraz głośniej. Choć często mówi się, że cierpią na nie kobiety, należy wiedzieć, że borykają się z nimi także mężczyźni oraz dzieci. Kiedyś leczenie owych dolegliwości związane było z pobytem w szpitalu, teraz jednak nowoczesne metody nie wykluczają pacjenta z normalnego życia.

  W czasie pandemii wiele osób straciło pracę, firmy obniżyły swoim pracownikom pensje lub przestały wywiązywać się z ustalonych terminów wypłat. Istnieją branże, w których kryzys gospodarczy może powodować zatory, jednak część pracodawców wykorzystuje epidemię, by po prostu zaoszczędzić. Co zrobić, gdy pracodawca zalega nam z wypłatami albo nie płaci w terminie? Na pytania odpowiedzieli nam Małgorzata Marczulewska, założycielka Stowarzyszenia "Stop nieuczciwym pracodawcom oraz radca prawny Mateusz Galikowski.

  W dobie pandemii onkolodzy wykryli o jedną czwartą mniej nowotworów. Wynik statystyk nie powinien nas jednak satysfakcjonować. Większość pacjentów w obawie przed zakażeniem COVID-19 ignoruje niepokojące obawy i rezygnuje z wizyt u lekarzy. Niestety rak nie poczeka, a każdy dzień u chorego pacjenta jest na wagę złota. O istocie badań i programie edukacyjnym "Rak nie poczeka na koniec epidemii" opowiedziała nam Anna Puślecka, ekspertka mody i wizerunku.

  29 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Jak powszechnie wiadomo, serce nie sługa, potrafi nam spłatać figle. Jedno jest jednak pewne - bez jego prawidłowego funkcjonowania nie będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Jak dbać o serce i co ma ono wspólnego z udarem? O tym rozmawialiśmy z prof. Przemysławem Mitkowskim oraz Tomaszem Szczepanikiem, wokalistą zespołu Pectus, który zaangażował się w kampanię społeczną "Stop Udarom".

  Otoczenie wywiera potężny wpływ na zdrowie, uczucia i zachowanie. Dom to najważniejszy element życia - powinien być naszą oazą. Szczególnie, że panująca w nim energia może okazać się główną przyczyną złego samopoczucia. Jak oczyścić go ze wszystkiego, co negatywne? Porozmawialiśmy na ten temat z Rafałem Majewskim, który praktykuje oczyszczanie energetyczne.