Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Pablo Escobar, słynny baron narkotykowy był właścicielem egzotycznego ranczo w którym znajdowały się m.in. hipopotamy. Po jego śmierci zwierzęta uciekły z prywatnego ZOO, co spowodowało niemałe zagrożenie dla przebywających w pobliżu mieszkańców. O tym, co się stanie z hipopotamami "króla kokainy" opowiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska. 

  Od kilku dni cały świat żyje tragedią, która zdarzyła się na planie filmu "Rust". Hollywoodzki aktor, Alac Baldwin w trakcie kręcenia jednej ze scen, śmiertelnie postrzelił operatorkę Halynę Hutchins i zranił reżysera filmu Joela Souzę. Produkcja została wstrzymana, a sprawę bada prokuratura. Po tragicznym incydencie zorganizowano konferencję prasową, na której można było poznać nieznane dotąd fakty tragicznego wypadku. W studio Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich Sandra Hajduk-Popińska. 

  Dzieci uwielbiają dostawać nowe zabawki. Wbrew pozorom takie rozpieszczanie malucha nie musi się wiązać z dużymi wydatkami. Kreatywne zabawki można wykonać samemu w domu. Jak to zrobić? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Wojtan, blogerką i pisarką.

  Mija 40 lat od momentu powstania Metalliki. Z tej okazji zespół zaplanował dla fanów niespodziankę. Mowa o dwóch specjalnych koncertach, które odbędą się 17 i 19 grudnia 2021 roku w Chase Center w San Francisco.

  Kremy BB, CC i DD cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że to dość nowy wynalazek, a pierwsze z nich pojawiły się na rynku dopiero w drugiej połowie XX wieku. Choć można je znaleźć w większości drogerii, nie wszyscy wiedzą, co oznaczają kolejne litery alfabetu w ich nazwach i czym się od siebie różnią. Na te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN skin ekspertka Agnieszka Zielińska, która wyjaśniła także, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego produktu. 

  Emocje mają ogromny wpływ na nasze zachowanie. Jak rozmawiać o nich z najmłodszymi? Co zrobić, aby lepiej umieli sobie z nimi radzić? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Sylwią Sitkowską, psycholożką i terapeutką oraz współautorką książki "Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół".

  "Jeśli mamy natłok myśli, dobrze jest je uwolnić".

  "Ciągle mi się jeszcze zdarza być nazywanym młodym pisarzem".

  W Dubaju trwa właśnie Arab Fashion Week. Wśród projektantów, którzy zaprezentowali swoje kreacje, znalazła się Gosia Baczyńska. Z jakim przyjęciem spotkały się prace polskiej projektantki?

  Ze względu na pandemię Czerwone Gitary z małym opóźnieniem świętują 55-lecie istnienia zespołu. Dziś powracają do nas z nowym singlem pt. "Sto gradowych chmur" i jubileuszowymi koncertami. Jakie jeszcze niespodzianki przygotowali dla swoich fanów?

  "To nie sama walka, to sztuka".

  Klony dzieci są już dostępne w sprzedaży. Do czego służą i dlaczego budzą w nas niepokój? Katarzyna Potęga vel Żabik, badaczka z Centrum Nauki Kopernik opowiada o efekcie Doliny Niesamowitości i historii ludzkich robotów.

  Posłuchaj nowego utworu wokalistki.

  Prace nad budową "Budzika dla dorosłych" - trwają. Oddanie kliniki planowane jest w 2022 r., czyli w 20. rocznicę założenia Fundacji "Akogo?". Natomiast sytuacja na rynku budowlanym mocno to utrudnia: wzrosły koszty, brakuje materiałów. Dlatego Ewa Błaszczyk, aktorka i prezes Fundacji "Akogo?"  w Dzień Dobry TVN zaapelowała o pomoc.

  "Starałam się rozmawiać z wnuczką jak z dorosłą osobą".

  Jakie okrycia wierzchnie wybrać, a jakich błędów unikać? 

  Jakie zmiany warto wprowadzić?

  Ewa Chwałko jest pierwszą kobietą w Polsce i drugą na świecie, która samotnie przeszła Łuk Karpat. Jej wyprawa trwała 84 dni podczas których pokonała 2,5 tys. km. Aby osiągnąć swój cel, musiała nie tylko walczyć ze zmęczeniem czy warunkami pogodowymi, ale także stanąć oko w oko z niedźwiedziem. O przygotowaniach do wyprawy i przygodach, które ją spotkały opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Już w poniedziałek, 18 października, widzowie stacji TVN będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek serialu "Nieobecni". O czym opowiada film? W studiu Dzień Dobry TVN zdradziła to Justyna Wasilewska, która wciela się w główną bohaterkę.

  Julia Wieniawa, poza tym, że jest aktorką i influencerką, jest też wokalistką. Swój talent postanowiła pokazać z innej strony niż zazwyczaj – na TikToku zaśpiewała fragment nowej piosenki Adele. Utwór w wykonaniu aktorki szybo stał się hitem w sieci.

  Sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest bardzo wiele. Do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów tego typu należą liposukcja oraz kriolipoliza. Na czym polegają i u kogo można je wykonać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Marcinem Ambroziakiem, dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej.

  Sceny intymne dla wielu aktorów są bardzo trudne. Niektórzy mają z nimi na tyle traumatyczne przeżycia, że w ogóle przestają je grać. Dlatego, aby praca na pranie była łatwiejsza i ekipa nie przekraczała pewnych granic coraz częściej zatrudnia się tzw. koordynatorów scen intymnych. Na czym polega ich praca? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Martą Łachacz oraz Katarzyną Szustow, które wykonują ten zawód.

  Od dobrych kilku tygodni na granicy polsko-białoruskiej koczują uchodźcy, którzy nie mogą ani wrócić do swojego kraju, ani wyruszyć w dalszą podróż do lepszego świata. Ich losem przejmują się przede wszystkim wolontariusze, organizacje pomocowe oraz grupa lekarzy #medycynagranicy. Jak pomagają i na co pozwala im straż graniczna opowiada w Dzień Dobry TVN Małgorzata Nowosad, lekarka z grupy #medycynagranicy.

  Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem metabolizm bardzo zwalnia. Tymczasem badania pokazują, że to nieprawda i to, jak działa nasza przemiana materii, zależy przede wszystkim od nas samych. Co zrobić, aby ją poprawić? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Wrzoskiem, dietetykiem klinicznym.

  "Byłem mocno stremowany".

  "Wszystko, co widziałem podczas swojej drogi, było dla mnie nowe"

  "To połączenie obiektu sztuki z działalnością charytatywną"

  "To jest moje hobby i coś, co kocham"

  "Od razu w to weszliśmy, jakbyśmy znali się całe wieki"