Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Dla Alicji Janosz świat dzieci stał się najważniejszy po tym, jak sama została matką. Pod koniec marca 2020 r. wydała płytę "Alicja Janosz Dzieciom". Teraz zmienia repertuar. Wokalistka stawia na siebie i na to, co jej w duszy gra. Na naszej scenie wykonała nowy singiel "Puść", a w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o przesłaniu, jakie niesie jej muzyka. Artystka zdradziła również, jak wspomina początki swojej kariery.

  17 minut - tyle według badań ma dla siebie mama w ciągu dnia. Jak w natłoku obowiązków dobrze wygospodarować chwilę na wyciszenie i odpoczynek? Czy mamy to potrafią, nie czując potem wyrzutów sumienia? Jak wygląda podział obowiązków domowych w dobie pandemii? O tym opowiadały w naszym programie pływaczka Otylia Jędrzejczak, aktorka Olga Kalicka i modelka Karolina Malinowska.

  W kalendarzu szczepień na 2021 rok pojawiło się kilka istotnych zmian. Lista obowiązkowych szczepionek dla dzieci poszerzyła się o te przeciwko rotawirusom. Czym jest choroba nimi wywołana? Dlaczego szczepienie jest potrzebne? Wyjaśniała to w naszym programie Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie.

  Rodzice w natłoku obowiązków nie zawsze mają siłę i czas, by spełnić wszystkie oczekiwania swoich pociech. Jednak bez względu na wiek, dzieci potrzebują uwagi swoich rodziców i czasami ciężko im odmówić, chociaż naprawdę nie ma na to przestrzeni. Jak więc odmawiać dzieciom tak, by nie poczuły się odrzucone ani urażone? Czy sposób, w jaki mówimy im "nie", jest kluczowy? Na te pytania odpowiedziała w naszym studiu Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny.

  W Polsce najczęściej adoptowane są dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Im starsze, tym trudniej jest im znaleźć dom. Kiedy jednak ostatecznie im się uda, mają szansę dorastać w otoczeniu kochających ludzi. Naszym gościem była Magdalena Kruk-Rogucka, psychoterapeutka z Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, która przedstawiła naszym widzom adopcyjne realia w Polsce.

  Kupujemy i gromadzimy coraz więcej rzeczy. Czy jednak rzeczywiście potrzebujemy kolejnej dekoracji? Zwłaszcza, że przez pandemię koronawirusa spędzamy w domu większość swojego czasu. Jak więc sprawić, by stał się naszym azylem? Na to pytanie odpowiedziała nam Korina Hortyńska, konsultantka Feng Shui.

  Alergia pokarmowa, skórna czy oddechowa to zmora nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Bez względu na porę roku potrafi ona znacząco pogorszyć jakość życia naszych domowych futrzaków. W tym przypadku istotna jest właściwa obserwacja i reakcja właściciela. Jakie są najczęstsze objawy alergii u psa lub kota? O tym opowiedział w naszym programie weterynarz Franek Paśko.

  Karolina Mazurkiewicz zna się z Groszkiem już prawie trzy lata. Pies w przeszłości był na łańcuchu, trafił do przechowalni miejskiej, aż wreszcie otrzymał dom tymczasowy. Zwierzak miał wówczas około 1,5 roku. Chwilowa właścicielka i uroczy czarny psiak z piernikowymi łapkami na tyle jednak przypadli sobie do gustu, że postanowili nigdy się nie rozstawać. Karolina była naszym gościem i opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN o niesamowitej więzi ze swoim psem.

  Monika Miller z roku na rok zyskuje na popularności w polskim show-biznesie. Początkowo znana była tylko z tatuowania swojego ciała. Po czasie pokazała jednak, że ma o wiele więcej do zaoferowania. Ostatnio wraz ze znanym dziadkiem, Leszkiem Millerem, gwiazda przeprowadziła live'a w mediach społecznościowych. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć, jak wygląda ich prywatna relacja.

  Unoszący się w powietrzu zapach korzennych przypraw i pięknie udekorowany świąteczny stół. Rozpoczyna się rodzinne biesiadowanie przy wieczerzy, a tu wpadka: rozlany na biały obrus lub kreację czerwony barszcz, wino, olej ze śledzika czy kleks z majonezu. Plamę zwykle chcemy szybko zmyć, by nie została z nami na dłużej. Czym możemy się ratować i jakie domowe środki będą pomocne w interwencji? Pokazywała to w naszym programie Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników.