Horror idealny na wieczór? Oto wartościowe filmy, których nie strach się bać

Źródło: Dzień Dobry TVN
Naprawdę dobre horrory, których nie strach się bać
Naprawdę dobre horrory, których nie strach się bać
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Horrory można lubić lub nie, ale są produkcje, które zdecydowanie warto zobaczyć. Są wśród nich zarówno klasyki gatunku, jak i produkcje wykorzystujące zupełnie nowe koncepcje. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich dziennikarka Ania Wendzikowska.

Horrory, których nie należy się bać

Horrory mają wielu zwolenników i przeciwników. Niektórzy uwielbiają poczuć dreszcz emocji, a inni unikają go jak ognia. Są jednak produkcje, które są na tyle wartościowe, że zdecydowanie warto dla nich zaryzykować i w gruncie rzeczy nie należy się ich bać. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich dziennikarka, Ania Wendzikowska.

Na liście polecanych przez Anię filmów znajdziemy kultowy horror "Lśnienie". - Ten film jest uważany za jeden z lepszy, jeżeli nie najlepszych Stanleya Kubricka, z resztą bazujący na książce Stephena Kinga. Początkowo nie spodobał się krytykom i autorowi, bo dużo wątków zostało usuniętych - wyjaśnia dziennikarka.

- To historia początkującego pisarza, który zatrudnia się jako zimowy stróż w hotelu. Jest tam odcięty od świata, ponieważ nic się tam nie dzieje, żeby zacząć pisać swoją powieść. Przyjeżdża tam z żoną i dzieckiem. Jego historia, energia i napięcie doprowadza go do granic obłędów. Jest też alkoholikiem, który sobie próbuje radzić z nałogiem - opowiada Ania. - Tutaj jest dużo niedopowiedzeń i miejsca, aby bawić się widzem - dodaje.

Wartościowe horrory według Ani Wendzikowskiej

Ciekawą propozycją na wieczór jest też horror "Cube" z 1997 roku. - To bardzo prosty koncept. W sześcianie pełnym śmiercionośnych pułapek grupa ludzi musi przedostać się do kolejnych pokoi żeby się z niego wydostać - tłumaczy Ania. - Później były też kolejne części - podkreśla.

Mieliście kiedyś poczucie, które się sprawdziło? Jeśli tak, to koniecznie zobaczcie film "Oszukać Przeznaczenie". Grupa ludzi, która cudem unika katastrofy, musi mierzyć się ze śmiercią, która próbuje za wszelką cenę dopaść cudem ocalałych szczęściarzy. - Czy jesteśmy swojego panami losu, czy jednak goni nas przeznaczenie? - zastanawia się Ania Wendzikowska.

Pozostając w temacie interesujących koncepcji, dziennikarka wspomniała też o produkcji "Ciche miejsce" w reżyserii Johna Krasinskiego. - Ludzie żyją w świecie, w którym nie mogą robić hałasu, bo inaczej pojawiają się potwory, które ich zjadają i zabijają - poleca Ania. - To coś zupełnie odwrotnego, od tych wszystkich horrorów, gdzie muzyka jest istotna - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Ania Wendzikowska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości