Polska

Gdzie wybrać się na weekend? "Zostańmy w Polsce i pomóżmy naszym hotelarzom"

Polska

Aktualizacja:

Już 8 maja, czyli w sobotę, właściciele hoteli czy zajazdów będą mogli - po długiej przerwie - otworzyć swoje obiekty. To dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorców, ale i tych, którzy tęsknili za wyjazdami. Gdzie warto wybrać się na weekend? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z podróżnikiem Wojciechem Łopacińskim.

Co warto zobaczyć w Polsce?

Od najbliżej soboty (8 maja) w całej Polsce znowu otwarte będą hotele oraz inne miejsca noclegowe. To doskonała okazja do tego, aby spakować plecak i wybrać się na wycieczkę po Polskę. Co warto zobaczyć?

- Po pierwsze musimy sobie odpowiedzieć na pytanie - morze czy góry - mówił w Dzień Dobry TVN Wojciech Łopaciński, podróżnik. Gdzie się wybrać, jeśli wolimy góry i aktywny wypoczynek? - Polecam Szczyrk, który staje się nowym centrum turystyki rowerowej. Na najwyższą górę Beskidu Śląskiego można wjechać właśnie rowerem. Tym samym Szczyrk to nie tylko trekking czy narty - podkreślił podróżnik.

Gdzie mogą się wybrać osoby, które lepiej czują się nad morzem? - Tu bym polecił nie morze samo w sobie, ale trochę mniej znane Kaszuby i miejscowość Bytów, w której znajduje się zamek krzyżacki - opowiadał nasz gość. Zamek w całości jest dostępny dla turystów. W sezonie odbywają się tam równego rodzaju imprezy kulturalne. Będąc w Bytowie można wybrać się także nad most nad rzeką Borują.

Warto zajrzeć do Torunia, gdzie znajduje się jeden z ciekawszych zamków krzyżackich. - Choć to tylko ruiny, to mamy okazję zobaczyć i dotknąć oryginalnych średniowiecznych zabudowań - zachęcał podróżnik. W Toruniu znajduje się również dom oraz najstarszy pomnik Kopernika.

Godna zobaczenia jest Cedynia - najdalej wysunięte na zachód miasto w Polsce. W jej okolicy znajduje się góra Czcibora. Aby dostać się na jej szczyt, trzeba pokonać 270 kamiennych schodów.

Dlaczego warto zostać w Polsce?

Wycieczka po Polsce to doskonała okazja do tego, aby przekonać się, że mieszkamy w pięknym kraju, którego praktycznie nie znamy.

- Zamiast lecieć zagranicę - bądźmy w Polsce i pozwólmy zarobić rodzimym hotelarzom. Postarajmy się też spędzać czas aktywnie. Zróbmy wszystko, aby oderwać dzieci od komputerów i zabierajmy je ze sobą na spacery - radził podróżnik Wojciech Łopaciński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Na greckich plażach bez maseczki. Jakie jeszcze ograniczenia zostaną zniesione dla turystów przyjeżdżających do Hellady?

Kiedy będzie można zdjąć maseczki? Nowe rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane

Pattaya – turystyczny raj Tajlandii

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości