Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?

Autor:
Nastazja
Bloch
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?

Nadeszła jesień, pogoda za oknem nie rozpieszcza, a my większość czasu mamy ochotę spędzać w domu pod kocem. Niestety dzieci potrzebują ruchu i to najlepiej w formie zabawy. Jak więc połączyć przyjemne z pożytecznym? O tym opowiedziały nam Anna Nowak oraz doktor Aleksandra Piotrowska, psycholog.

Zabawki wspomagające ruch i stymulujące rozwój dziecka

Rodzice małych dzieci z pewnością zauważyli, ile ich pociechy mają w sobie energii. Jeszcze zanim na dobre staną na nogi, raczkują po całym mieszkaniu i odkrywają tajemnice każdego zakamarka. Poprzeczka rośnie wraz z wiekiem. W drugim roku życia maluchy zaczynają doskonalić umiejętność chodzenia, dlatego też rodzice nie powinni zapominać o zabawach ruchowych. Te nie tylko sprawią naszemu maluchowi frajdę, ale także będą stymulować jego rozwój.

Jak je zorganizować?  Gdy aura za oknem nie sprzyja spacerom lub gdy nie mamy możliwości spotkania się z rówieśnikami, warto zadbać o ciekawy sposób na zabawę w domu – wtedy z pomocą przychodzi Wielki Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher-Price. Pluszowy, słodki piesek z pewnością zaciekawi wasze pociechy, gdyż reaguje na dotyk radosnymi piosenkami, a podświetlane na wiele kolorów serduszko Szczeniaczka pulsuje w rytm odtwarzanej muzyki. Co więcej, warto podkreślić, że zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci uwielbiają wesołe melodie. Według naukowców muzyka wpływa pozytywnie na dzieci stymulując ich rozwój fizyczny, emocjonalny, intelektualny, a także wzmacniając rozwój poznawczy i zmysłowy.

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki nie tylko cieszą i bawią nasze dzieci, ale także pełnią rolę edukacyjną. Dlatego przed ich zakupem warto pomyśleć, czego oczekujemy od nich, jako rodzice, jakie funkcje mają spełniać w życiu naszej pociechy. My podpowiadamy, że warto stawiać na takie gadżety, które podczas zabawy będą uczyć naszego malucha nowych umiejętności. Dzięki nim dziecko w przyjemny sposób nauczy się kolorów, kształtów czy cyferek i krótko mówiąc, zacznie poznawać otaczający je świat. Ponadto interaktywne gadżety edukacyjne skłaniają nasze pociechy do wysiłku i ćwiczeń, co sprawia, że nawet w domu zapewniamy im rozwój ruchowy.

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych zabawek, które mogą zainteresować nasze dzieci. My jesteśmy jednak zdania, że w życiu ważny jest minimalizm. Zamiast kilku bądź kilkunastu zabawek, które będą rozpraszały nasze dziecko, warto postawić na jedną, za to dającą wiele możliwości zabawkę. My wybraliśmy nową wersję dobrze znanego Szczeniaczka Uczniaczka. Dlaczego? Wystarczy nacisnąć podświetlany brzuszek pieska lub poruszać zabawką, aby aktywować piosenki, dźwięki i wypowiedzi w języku polskim, które uczą ponad 100 pierwszych słów.

Dzięki temu maluch nie tylko miło spędza czas, ale także nabywa nową wiedzę. A ponieważ każde dziecko uczy się w swoim tempie, Szczeniaczek ma wbudowaną technologię Poziomy nauki, która umożliwia wybranie poziomu najodpowiedniejszego na danym etapie rozwoju malucha. Zabawka pomaga wzmacniać sprawność ruchową malucha, jednocześnie pozwalając mu ćwiczyć umiejętności słuchania i wykonywania poleceń. 

Zobacz wideo:

Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości