Dziecko

Śpiewane bajki podbijają serca dzieci i rodziców. „Jest to na pewno wdzięczna praca”

Dziecko

Kasia i Krzysiek Spychałowie nagrywają śpiewane bajki dla dzieci. Co jest w nich niezwykłego? To, że każda opowiastka jest tworzona indywidualnie dla każdego malucha. Sekretami swojej pracy autorzy podzielili się w naszym programie.

Kasia i Krzysiek śpiewają bajki

Bajki były ważne w życiu Kasi i Krzyśka Spychałów już od dzieciństwa. Oboje na kasetach magnetofonowych słuchali ukochanych opowieści. Z czasem sami zaczęli tworzyć różne historyjki.

Zaczęło się od tego, że nie mieliśmy pomysłu na prezent z okazji chrztu córki mojej siostry. Po prostu stwierdziliśmy, że chcemy zrobić coś takiego, co zostanie z Tosią na zawsze

- wyjaśnił Krzysiek, który odpowiada za warstwę muzyczną historyjek.

Tak zupełnie przypadkiem i spontanicznie pojawił się właśnie pomysł, żeby stworzyć bajkę

- dodała Kasia, odpowiedzialna za stronę słowną.

Teraz zajmują się tym profesjonalnie. Zanim jednak nagrają dla dziecka bajkę, wysyłają jego rodzicom ankietę. Pozwala ona dowiedzieć jak najwięcej na temat rodziny i ważnych dla niej spraw. Dzięki temu powstaje historia, która jest nagrywana i wysyłana w postaci gotowego pliku.

Bajki ważne dla dzieci

Tworzone przez Kasię i Krzyśka bajki mają bawić, ale też uczyć. Oboje pomogli Marcie Lech-Maciejewskiej stworzyć dla dzieci piosenkę o koronawirusie, która przekazuje ważne treści w przystępny sposób.

Wpadłam na pomysł, że zamiast straszenia, zamiast nakazywania, zamiast ograniczania ludzi, może warto im pokazać, jak ważne jest to, żeby zostać w domu i że ten czas w domu może być fajną przygodą

Dla blogerki podróżniczej Patrycji Tylendy i jej synka Igora stworzyli bajkę poświęconą włoskim wakacjom.

Wiemy, że podróż do Wenecji może w najbliższym czasie nie być możliwa i tak naprawdę w obecnej sytuacji nie wiemy, kiedy to będzie możliwe. Wenecja jest tak piękna, że sama bajka i słuchanie opisu, odgłosów, które się w tej bajce znajdują, już może naszego słuchacza małego i dużego przenieść w to magiczne miejsce

Kasia i Krzysiek bardzo cieszą się z tego, jak mali słuchacze reagują na ich bajki i często widzą filmiki, na których dzieci podrygują w rytm melodii. Dzięki ich opowiadaniom maluchy mogły też uporać się z niektórymi lękami.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości