Dziecko

Maluchy i ich spojrzenie na koronawirusa. „Paskudny. Nie lubimy go!”

Dziecko

Aktualizacja:

Maluchy nie raz udowodniły, że mają swoje własne, często stanowcze, zdanie na różne tematy. Dzień Dziecka stał się więc doskonałym pretekstem do tego, by zapytać najmłodszych o ich opinie na temat koronawirusa.

Dzieci o koronawirusie

Już prawie 3 miesiące minęły od pierwszego zdiagnozowanego w Polsce przypadku COVID-19. Nowa rzeczywistość dotknęły nas wszystkich, w tym również i maluchy. Z okazji Dnia Dziecka sprawdziliśmy więc w Dzień Dobry TVN, co najmłodsi sądzą o samym koronawirusie.

Paskudny. Nie Lubimy go!

- powiedział zapytany przez naszego reportera chłopczyk.

Wszystkich wystrasza

- zaznaczyła dziewczynka.

Jak zmieniła się rzeczywistość dzieci?

Pierwsze wnioski nie pozostawiają złudzeń – koronawirus stał się negatywnym bohaterem także u dzieci. Mocno namieszał w uporządkowanym życiu maluchów, które przez niego nie mogły liczyć na beztroską zabawę z kolegami i koleżankami.

Moje życie się zmieniło przez ten koronawirus, że nie można chodzić na place i się nie można za bardzo spotykać, i trzeba dzwonić przez telefony do kolegów

- oznajmiła młoda rozmówczyni naszego reportera.

Niektóre dzieci podkreślały, że nie mogą się doczekać powrotu do przedszkola lub szkół. Inne jednak cieszą się z czasu, jaki spędzają w domu z rodzicami.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości