Dziecko

9-latka napisała świąteczną książkę. "Bardzo wytrwale dąży do swoich celów"

Dziecko

Autor:
Sabina
Zięba
9-letnia Jagoda napisała świąteczną książkę
Dzień Dobry TVN9-letnia Jagoda napisała świąteczną książkę

Jagoda Chorzępa mieszka w Kudowie-Zdroju i od lat marzy o zwiedzeniu Kostaryki oraz wydaniu własnej książki. Drugie z tych pragnień 9-letnia dziewczynka właśnie spełniła. O swoim dziele opowiedziała w Dzień Dobry TVN wraz ze swoją mamą, Anną Chorzępą.

Jagoda Chorzępa i jej pragnienie napisania książki

9-letnia Jagoda bardzo lubi czytać książki, a jej ulubione są autorstwa Neli Małej Reporterki - dziewczynki, która podróżuje po świecie i opisuje swoje wrażenia. W domu Jagoda ma ich całą bibliotekę, a niektóre publikacje czytała po kilka razy. To zainspirowało ją do tego, by napisać własną. 

- To było pierwsze dzieło. Ona się zamykała w pokoju, pisała coś, nic nam nie chciała mówić. Dopiero w momencie, jak to jej dzieło było ukończone, przyszła do nas i spytała, czy możemy przeczytać książeczkę i czy nam się podoba. Potem padło pytanie, czy możemy ją wydać - wspominała w Dzień Dobry TVN mama dziewczynki, Anna Chorzępa.

Spełnione marzenie dziecka

Książka Jagody nosi tytuł "Święta Małgosi". Rodzice wydali ją w małym nakładzie, by po prostu spełnić marzenie córki, jakim było napisanie i wydanie jej własnego dzieła. Część egzemplarzy zostało rozdanych rodzinie i znajomym, a część sprzedanych tym, którzy chcieli wspomóc 9-latkę. Dziewczynka zbiera bowiem na podróż życia. Chciałaby zwiedzać świat, a jej pierwszym celem jest Kostaryka.

- Jagoda jest wielką marzycielką i naprawdę bardzo wytrwale dąży do tych swoich celów. Od kilku lat już mówi o tym, że chciałaby być podróżniczką, pisarką i redaktorką. (...) Stwierdziliśmy, że wszystko może, jeśli chce - podkreśliła Anna Chorzępa w naszym programie.

Kilka egzemplarzy książki napisanej przez Jagodę trafiło także do podopiecznych Domu Dziecka w Kłodzku, aby oni także mogli poczuć ducha świąt. Wiadomo, że dziewczynka jest w trakcie tworzenia drugiej książeczki przygód Małgosi pt. "Małgosia i niesamowita podróż".

Książka Jagody ChorzępyKsiążka Jagody Chorzępy
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości