Newsy

Czy to przełom w sprawie zaginięcia Madeleine McCann? Policja wytypowała podejrzanego

Newsy

Aktualizacja:

Tą sprawą kilkanaście lat temu żył cały świat. W 2007 roku trzyletnia Madeleine McCann zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie i do tej pory nie została odnaleziona. Teraz pojawił się nowy trop. Jako podejrzanego w sprawie zaginięcia małej Brytyjki policja wytypowała 43-letniego Niemca, który był w Portugalii w czasie, gdy dziewczynka zniknęła. Mężczyzna przebywa obecnie w więzieniu za przestępstwa na tle seksualnym. Niemiecka prokuratura podejrzewa, że Madeleine nie żyje.

Madeleine McCann zniknęła w 2007 roku z wynajmowanego przez jej rodziców mieszkania w portugalskim miasteczku Praia de Luz. Kate i Gerry McCann byli w tym czasie na kolacji z przyjaciółmi w pobliskiej restauracji. Nadal nie wiadomo, co stało się z dziewczynką, ani nawet czy żyje, mimo ogromnych międzynarodowych poszukiwań i licznych relacji w mediach.

Madeleine McCann - 43-letni Niemiec podejrzany

W środę brytyjska policja poinformowała, że 43-letni niemiecki więzień, który 13 lat temu podróżował po Portugalii samochodem kempingowym, jest obecnie przedmiotem śledztwa w sprawie zniknięcia Madeleine McCann. Mężczyzna przebywa w więzieniu za przestępstwa na tle seksualnym. W przeszłości miał już wyroki.

Policja uważa, że był w rejonie, w którym trzyletnia wówczas dziewczynka była widziana po raz ostatni, w maju 2007 roku. W czasie zaginięcia McCann miał 30 lat, a w latach 1995-2007 mieszkał w rejonie Algarve w Portugalii. Tam właśnie znajduje się kurort Praia da Luz, gdzie w maju 2007 roku przebywała McCann z rodziną.

PAP/EPA

Madeleine McCann zaginęła 13 lat temu - policja apeluje o pomoc

Teraz brytyjska policja prosi o pomoc i apeluje o informacje o Niemcu. Chce porozmawiać z każdym, kto ma jakiekolwiek informacje na temat 43-letniego mężczyzny lub łączonych z nim dwóch pojazdów: kempingowym volkswagenem i jaguarem. Mężczyzna miał przekazać komuś kampera, w którym mieszkał, dzień po tym, jak zniknęła dziewczynka. Oba samochody są teraz w posiadaniu niemieckiej policji.

Funkcjonariusze apelują również o informacje na temat dwóch numerów telefonów komórkowych. Jeden z telefonów był używany przez podejrzanego. Odebrał on 30-minutową rozmowę z drugiego numeru podczas pobytu w rejonie Praia da Luz w noc zaginięcia McCann.

Był w rejonie Praia de Luz, gdzie przebywała McCann, kiedy zniknęła. O godzinie 19.32 odebrał telefon, który zakończył się o godzinie 20.02

- ujawnił Mark Cranwell z brytyjskiej policji, cytowany przez BBC.

Brytyjska policja opublikowała zdjęcia samochodów, które należały do mężczyzny, oraz numer telefonu, pod który dzwonił. Podała również numer, z którego 43-latek dzwonił.

Niemiecka policja traktuje sprawę McCann jako podejrzenie zabójstwa, brytyjska policja - jako zaginięcie.

Madeleine McCann - niemiecka prokuratura podejrzewa, że dziewczyna nie żyje

Niemieccy prokuratorzy poinformowali, że dziewczynka prawdopodobnie została zamordowana.

W związku ze zniknięciem 3-letniej wówczas Brytyjki Madeleine Beth McCann, do którego doszło 3 maja 2007 roku w apartamencie w kompleksie Praia da Luz w Portugalii, śledczy z Brunszwiku podejrzewają 43-letniego Niemca o morderstwo. Oznacza to, że zakładamy, że dziewczynka została zamordowana

– powiedział prokurator Christian Wolters.

Madeleine McCann - śledztwo

Portugalska policja zakończyła dochodzenie w 2008 roku. W 2011 roku, cztery lata po zniknięciu dziewczynki, śledztwo rozpoczął Scotland Yard. W trakcie ponownego śledztwa przesłuchano 600 osób i podjęto nowe tropy, co sprawiło, że portugalska policja w 2013 roku ponownie otworzyła śledztwo. Przeszukano nieużytki niedaleko Praia da Luz i wytypowano czterech podejrzanych, których potem oczyszczono z zarzutów.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości