Newsy

WOŚP 2022 Kraków - program i koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24/wosp.org
Barbakan Krakowski
Panama7/Getty ImagesWOŚP 2022 Kraków - program i koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP 2022 w Krakowie. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie odbywa się w towarzystwie wydarzeń muzycznych i sportowych. Kiedy i w jakich imprezach można będzie wziąć udział?

30. finał WOŚP w Krakowie

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. W tym dniu w całej Polsce organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. W Krakowie będzie można wziąć udział między innymi w przeciąganiu Smoka Wawelskiego przez Wisłę, zrobić własne kosmetyki lub pobiec w charytatywnym Biegu Wielkich Serc, który startuje o 12 pod Galerią krakowską i będzie liczył 5 km.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚP
Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚPTVN
wideo 2/4

Ponadto, po biegu będzie można wziąć udział w maratonie zumby w studiu przy ulicy kamiennej. W Go Karting Center Kraków dla osób posiadających ważną licencję wyścigową, zorganizowane zostaną zawody kartingowe. Na godzinę 12 zaplanowano korowód, którego celem jest odśpiewanie "100 lat" smokowi Wawelskiemu, gdyż rzeźba obchodzi swoje 50. urodziny. Jest on organizowany przez Krakowski Klub Morsów Kaloryfer, który po korowodzie wejdzie do zimnej wody, aby przeciągać figurę przez Wisłę. 

WOŚP 2022 w Krakowie - program i koncerty

Koncerty w Krakowie zostały rozmieszczone w różnych częściach miasta. Pierwszym z nich będzie Motoorkiestra przy parkingu Centrum Hanlowego M1. W Drukarni Klubie będzie można posłuchać młodzieżowych występów muzycznych, a fani mocnych brzmień odnajdą się na koncertach w Garage Pub. Tradycyjnie już odbędzie się także koncert w Nowochuckim Centrum Kultury, na scenie wystąpią grupy i zespoły artystyczne NCK. Na Single Scena Music Bar również nie zabraknie dobrych brzmień , na scenie wystąpią aż 4 zespoły. W Dali Club Lunc Bar-Cafe również odbędzie się pokaz muzyczny "Przyjaciele Dali Club". Fani alternatywnego roka, synth-popu i klasycznego rocka mogą wesprzeć WOŚP w Klubie RE w tym dniu. Ostatnim wydarzeniem muzycznym jest Koncert Rockhuse Night, na którym wystąpi aż 3 artystów. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wosp.org.

Więcej przeczytasz na tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24/wosp.org

Źródło zdjęcia głównego: Panama7/Getty Images

Pozostałe wiadomości