Newsy

Wielki gest Dominiki Kulczyk. Wspiera fundację „Dajemy dzieciom siłę”

Newsy

Aktualizacja:

Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” prowadząca na co dzień Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 nie dostała dotacji MEN. Z tego powodu powstała wielka inicjatywa społeczna, która zbierała dla fundacji pieniądze. Wielkim gestem wykazała się Dominika Kulczyk, która wsparła finansowo instytucję.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę działa od 1991 roku, a od prawie 11 lat prowadzi ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 i pomaga dzieciom w trudnych sytuacjach. W tym roku instytucja nie otrzymała jednak dofinansowania. O potrzebie istnienia telefonu zaufania opowiedziała prezes fundacji, dr Monika Sajkowska.

Każdego dnia dzwoni do telefonu średnio 18 młodych osób, które informują nas o zamiarze popełnienia samobójstwa. Podejmujemy interwencje w takich sytuacjach, ponad 300 interwencji rocznie to interwencje kryzysowe podejmowane przez fundację we współpracy z komendą policji.

Zbiórka i wsparcie finansowe fundacji

Z pomocą fundacji przyszli Szymon Hołownia i Dominika Kulczyk . Dziennikarz rozpoczął zbiórkę pieniędzy, dzięki której przez dwa dni udało się zebrać 360 tys. złotych . Dominika Kulczyk podarowała instytucji ponad 1,5 milion złotych .

Dzięki wsparciu zebrano ponad 2 miliony złotych, które pozwolą na to, aby telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działał 24 godziny na dobę do końca przyszłego roku.

Zobacz także:

Pozostałe wiadomości