Newsy

Ukraiński nauczyciel wrócił z frontu. Wzruszająca reakcja jego uczniów

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Twitter
Uczniowie w szkole

Roman Pałamarczuk przed wojną w Ukrainie był jednym z nauczycieli w wiejskiej szkole. Kiedy Rosja zaatakowała jego kraj, stanął do walki na froncie. Niedawno miał okazję odwiedzić swoich uczniów, którzy na jego widok zareagowali w emocjonalny sposób. 

Roman Pałamarczuk - nauczyciel na froncie w Ukrainie

Roman Pałamarczuk przed rosyjskim atakiem na Ukrainę był nauczycielem WF-u w szkole w Kluczowie Wielkim. Teraz dla swoich uczniów jest nie tylko pedagogiem, ale także bohaterem. O mężczyźnie zrobiło się głośno w sieci ze względu na nagranie, które pojawiło się na platformie Twitter. Kiedy uczniowie zorientowali się, kto przekroczył próg drzwi sali lekcyjnej, ruszyli tłumnie na powitanie.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Mężczyzna do szkoły dotarł jeszcze w bojowym mundurze. Lekcje zostały przerwane na krótki czas, aby podopieczni mogli przywitać się z nauczycielem, porozmawiać z nim, objąć go.

Powitanie nauczyciela, który wrócił z frontu - wzruszający film

W komentarzach zawrzało - użytkownicy z całego świata komentowali, że filmik wyciska łzy wzruszenia i szczęścia. Pod nim znalazły się również hasztagi: #SlavaUkraini, które dodawane były nie tylko przez ukraińskich użytkowników Twittera. Poruszające nagranie można obejrzeć poniżej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Hans Neleman/Getty Images

Pozostałe wiadomości