Ruszyła 10. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Kto ma szansę wygrać?

Aktualizacja:

Polska Rada Biznesu po raz 10. przyzna nagrody dla bohaterów polskiej przedsiębiorczości, innowatorów, wizjonerów i działaczy społecznych. Z tej okazji Gosia Ohme rozmawiała z Wojciechem Kostrzewą, prezesem Polskiej Rady Biznesu oraz Billon Group. Kto tym razem ma szansę zdobyć "Biznesowego Oscara"?

Nagroda Polskiej Rady Biznesu w cieniu pandemii

Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest przyznawana od 2012 roku. Na wstępie Gosia Ohme zapytała, kto w dobie pandemii jest szczególnie poszukiwany przez radę?

Szukamy ludzi, którzy zmieniają rzeczywistość, którzy odnieśli sukcesy i są na czele procesów innowacyjnych oraz tych, którzy pomagają najsłabszym, co nabiera szczególnego znaczenia akurat teraz w dobie pandemii i dobie kryzysu ekonomicznego

- odpowiedział Wojciech Kostrzewa.
Prezes przyznał jednak, ze kryteria ze względu na pandemię nie zmieniły się, ale rada będzie przykładała większą wagę do osób, które szczególnie radzą sobie w pandemicznych czasach. - Lepiej poradzili sobie. Byli w stanie dzielić się tym, co mają z tymi, którzy nie mają oraz ci, którzy swoimi działaniami dają powód do nadziei – argumentował Wojciech Kostrzewa. Dodał również, że kryzys nie będzie trwał wiecznie i w końcu z niego wyjdziemy. Dlatego tak ważne jest, by być jak najlepiej przygotowanym do odbudowy polskiej gospodarki.

Myślę, że wielu naszych laureatów powinno być swoistym wzorem i drogowskazem

- oświadczył.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu - kategorie

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: "Sukces","Wizja i innowacje" oraz"Działalność społeczna".
W pierwszej kategorii Wojciech Kostrzewa przyznał, że poszukują szefów, założycieli wielkich firm, które od lat działają na polskim rynku i "są swoistym wzorem dla polskich przedsiębiorców". Z kolei w drugiej, jak sama nazwa wskazuje, przypatrują się osobom, które "mają odwagę zmieniać świat i płynąć pod prąd" . Natomiast trzecia, to jedyna kategoria, która połączona jest z nagrodą pieniężną. Przeznaczona jest ona dla osób, które pomagają innym .
Prezes Polskiej Rady Biznesu oświadczył, że każdy może zaproponować swojego kandydata. Wystarczy wejść na stronę nagrodaprb.pl i zgłosić osobę, która zasługuje na takie wyróżnienie. Proces wyłonienia jest wieloetapowy. 24 maja 2021 roku ogłoszeni będą zwycięzcy w poszczególnych kategoriach .

Nagroda Specjalna Polskiej Rady Biznesu

Wojciech Kostrzewa oznajmił, że jest jeszcze Nagroda Specjalna, która przyznawana jest przez samą kapitułę Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Przeznaczona jest ona dla wybitnych i zasłużonych osób za swoją działalność. W ostatnich latach otrzymali ją m.in. prof. Adam Strzembosz, ks. Adam Boniecki oraz Jerzy Owsiak .
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Dominika Czerniszewska
Pozostałe wiadomości