Newsy

Rafał Pacześ u Kuby Wojewódzkiego. Stand-uper wyraził się ostro o polityce

Newsy

Kuba Wojewódzki

Gośćmi Kuby Wojewódzkiego we wtorkowym wydaniu programu byli Rafał Pacześ i Zygmunt Miłoszewski. Ten pierwszy ostro skrytykował polską scenę polityczną, a drugi wyznał, że samotność to nieodzowny element życia pisarza.

Rafał Pacześ u Kuby Wojewódzkiego

Rafał Pacześ to znany w Polsce stand-uper, komik i prowadzący programu "Czarna Wołga". Jest właścicielem King of Entertainment od 2016 roku. Jego kanał w serwisie YouTube zyskuje milionowe odsłony, które zapewniają mu 1 miejsce wśród polskich twórców stand-upu (dane z serwisu Standupedia).

Co ciekawe, Pacześ był pierwszym komikiem, który wystąpił na scenie programu "Kuby Wojewódzkiego". Ostatnio Rafał wydał książkę, pt. "Grube wióry". Choć Pacześ znany jest z rozśmieszania ludzi, jego publikacja bynajmniej nie służy rozbawieniu. Mimo że twórca dostawał wcześniej od różnych wydawnictw propozycje napisania wywiadu-rzeki lub zbioru felietonów, zdecydował się na powieść, w której rozlicza się z chorobą alkoholową obecną w jego rodzinie.

'Grube wióry' to opowieść o kasacyjnym piciu, złych kobietach, jeszcze gorszych mężczyznach, tchórzliwych szefach i tragicznym losie przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków. Ale Pacześ napisał przede wszystkim brawurową, niebezpiecznie zabawną i bezwzględnie szczerą powieść o współczesnych mężczyznach

- czytamy na portalu lubimyczytac.pl

I choć wątek alkoholizmu jest dla Paczesia znany, ponieważ dorastał on w domu, w którym nadużywano alkoholu, komik zaapelował, by nie szukać w tej książce jego, tylko siebie.

Pisząc 'Grube wióry' chciałem Wam powiedzieć coś, czego nie mam czasu przekazać na scenie. Teraz mamy czas. Dlatego niech wybrzmi każde słowo tej książki. Tej historii

- mówił.

U Wojewódzkiego Pacześ przyznał, że książka ma zostać zekranizowana. Zeszło także na tematy polityczne, o których Rafał wypowiada się krótko:

Mam wyje*ane na sprawy obywatelskie

- stwierdził. To jednak nie wyraz ignorancji, tylko braku siły sprawczej, o której powiedział komik. Jak sam przyznał, wypowiedź pierwotnie padła przed wyborami prezydenckimi, których wynik nie ucieszył Paczesia, ale też go nie zaskoczył - stąd tak ostry komentarz.

W programie gościem był także Zygmunt Miłoszewski, który - jako pisarz - mógł udzielić kilku rad Wojewódzkiemu i Paczesiowi, którzy (jak na razie) wydali po jednej książce. Co powiedział? Obejrzyj cały odcinek.

"Kuba Wojewódzki" - gdzie i kiedy oglądać?

Premierowe odcinki talk-show w każdy wtorek o 22:30 na antenie TVN. Zarówno poprzednie, jak i nowy sezon obejrzysz również w serwisie VOD player.pl. W serwisie Player znajdziesz materiały, których nie zobaczysz nigdzie indziej, czyli niepublikowane fragmenty show "Kuba Wojewódzki – ciąg dalszy".

Zobacz także:

Rafał Pacześ i Paweł Wilczak gośćmi Kuby Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki pokazał zdjęcie sprzed 30 lat. Teraz wygląda lepiej?

Milionerzy. Trudne pytanie o króla Polski. Czy znasz odpowiedź?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Kurczewski/TVN

Pozostałe wiadomości