Zygmunt Miłoszewski

  Zygmunt Miłoszewski

  Tym razem to nie jest kryminał. Jak mówi sam autor, jego nowa powieść to zupełnie nowy gatunek literacki: "jest tajemnica, jest zagadka, jest Polska w tle i jest czarny humor". O swojej najnowszej książce p.t. "Jak zawsze" opowiedział nam Zygmunt Miłoszewski.

  Gość Dzień Dobry TVN Zygmunt Miłoszewski jest autorem poczytnych książek. Po ostatniej Gali Paszportów Polityki jest na ustach wielu polityków. Kontrowersję wywołało jego zachowanie na gali. Otóż w czasie odbierania nagrody, patrząc w stronę przybyłych polityków, powiedział: "Macie tupet, że tu przyszliście". Dlaczego to zrobił? Czy da się żyć tylko z pisania? Czy ma jakąś misję? Czy jego książka "Bezcenny" będzie sfilmowana?

  Z powieściopisarzem Zygmuntem Miłoszewskim, współautorem scenariusza do filmu "Ziarno prawdy" i autorem powieści, na podstawie której powstał ten film spotkała się Agnieszka Jastrzębska. Czy Miłoszewski stresuje się się tym, jak widzowie przyjmą "Ziarno prawdy"?

  Wczoraj na premierze filmu "Ziarno Prawdy", na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego, oczy i obiektywy wszystkich były skierowane na Aleksandrę Hamaklo. Jej sukienka z odkrytymi plecami, przysłoniętymi seksowną koronką, zrobiła furorę. Nieco mroczna i seksowna. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska także była na premierze filmu i rozmawiała z Olą o tym, kto jest mistrzem, a czyją ona muzą.

  Borys Lankosz to reżyser, który zasłynął filmem Rewers. Teraz wyreżyserował film na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego Ziarno Prawdy. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spotkała się z Borysem. Co połączyło go z Ablem Korzeniowskim?

  "Zło bierze się z gadania" to zdanie ze scenariusza do filmu Ziarno Prawy. Czy zło zaczyna się na języku? Czy granice języka są granicami naszego świat? O to Aleksandrę Hamkało, Zygmunta Miłoszewskiego, Jerzego Trelę, Krzysztofa Pieczyńskiego oraz Borysa Lankosza.

  Anna Dziewit odwiedziła trójkę polskich wybitnych pisarzy: Krystynę Koftę, Zygmunta Miłoszewskiego oraz Stefana Chwina. Jak żyć z pisarzem i nie zwariować?