Newsy

Pożar hotelu Złoty Groń w Istebnej. Goście zostali ewakuowani

Newsy

fot. Pavel Usachenko / EyeEm/Getty Images

Około godziny 4:00 zakończyła się akcja straży pożarnej w Istebnej. Ogień wybuchł w środę późnym wieczorem obejmując dwie kondygnacje i część dachu. Budynek, który stanął w płomieniach, jest w większości zbudowany z drewna. W pożarze nie ucierpiała żadna osoba, goście i osoby z obsługi hotelu w porę wyszły na zewnątrz.

„Sytuacja jest opanowana, teraz będzie jeszcze trwało dogaszanie. Nie ma osób poszkodowanych. Z budynku zostały ewakuowane 32 osoby” - powiedział PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Ogień objął powierzchnię 400 metrów kwadratowych na drugiej i trzeciej kondygnacji budynku - na której mieści się poddasze użytkowe - oraz część dachu. Budynek jest w dużej części zbudowany z drewna.

Jak powiedział PAP dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, przedstawiciele hotelu zapewniali po przyjedzie strażaków, że wszyscy goście oraz obsługa opuścili budynek. Strażacy potwierdzili tę informację przeszukując hotel. Strażak sprecyzował, że wśród ewakuowanych jest 29 gości oraz trzy osoby z personelu.

Do akcji skierowano 17 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników.

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Molo na w Siemiatyczach zniszczone. Cztery osoby wpadły do wody

Pożar w Gdańsku. Trakt św. Wojciecha jest już przejezdny

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości