Newsy

Pożar w Gdańsku. Trakt św. Wojciecha jest już przejezdny.

Strażak gasi pożar

Fot. sarote pruksachat/Getty Images

Newsy

Pożar w Gdańsku. Trakt św. Wojciecha jest już przejezdny.

Strażak gasi pożar

Fot. sarote pruksachat/Getty Images

Pożar w Gdańsku został opanowany. Przywrócono ruch na obydwu jezdniach ul. Trakt św. Wojciecha w Gdańsku.  Akcję gaśniczą hali zakładu stolarskiego w szczytowym momencie prowadziły 33 zastępy strażackie. Pożar wybuchł w środę nad ranem przy Trakcie Św. Wojciecha w Gdańsku. Pożar powodował duże utrudnienia w ruchu na  jednym z głównych szlaków komunikacyjnych prowadzących do Gdańska z południa regionu - był on nieprzejezdny w obu kierunkach.

Po opanowaniu pożaru hali został przywrócony ruch na obydwu jezdniach gdańskiego Traktu św. Wojciecha – poinformował w środę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski

Chrzanowski, zwrócił się jednocześnie z prośbą do kierujących o zwrócenie uwagi na oznaczenia i na kierujących ruchem policjantów, ze względu na to, że wozy strażackie zostały jeszcze na miejscu akcji.

Jak poinformował PAP mł. bryg. Jacek Jakóbczyk oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, pożar został zlokalizowany a w tej chwili trwa końcowa faza dogaszania.

Dodał, że w związku z tym, iż główne czynności pożarnicze zostały zakończone, część wozów strażackich można było odesłać do koszar oraz odblokować ruch na obydwu jezdniach Traktu św. Wojciecha.

Pożar hali wybuchł w środę rano 

Pożar hali magazynowej wybuchł w środę nad ranem. W szczytowym momencie z ogniem walczyły 33 zastępy strażackie. Trakt św. Wojciecha był od rana nieprzejezdny w obydwu kierunkach. Kierowcy musieli korzystać z tras alternatywnych.

Strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia

O opanowaniu pożaru poinformował PAP mł. bryg. Jacek Jakóbczyk oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Podał, że ogień częściowo zniszczył hale, gdzie znajdował się skład materiałów stolarskich i niewielka hurtownia farmaceutyczna. Jakóbczyk dodał, że strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na budynki sąsiadujące z halą, w tym obiekty biurowe.

Trakt św. Wojciecha jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych prowadzących do Gdańska z południa regionu. Jak informował PAP mł. bryg. Jacek Jakubczyk oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, ogień objął w całości halę. W pobliżu obiektu znajdują się inne zabudowania.


Źródło: PAP

Zobacz film: Agnieszka Wojciechowska o kulisach swojej pracy w straży pożarnej. Źródło: Dzień Dobry TVN. Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0