Pogoda na niedzielę. Duże zachmurzenie, na południu śnieg

Prognoza pogody
Pogoda na 23.01.2022 i kolejne dni
Pogoda na 23.01.2022 i kolejne dni
“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej
“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Jak przygotować się do górskiej wędrówki?
Jak przygotować się do górskiej wędrówki?
Niedziela upłynie w Polsce pod znakiem dużego zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami. Na południu kraju prognozuje się słabe opady śniegu. Temperatura od -4 st. C na Podkarpaciu, przez -2 st. C w centrum, do 3 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami oraz marznącymi opadami powodującymi gołoledź.

Polska pozostaje pod wpływem wiru niżowego Ida znad zachodniej Rosji, jednak od zachodu dostaje się w zasięg wyżu znad Wysp Brytyjskich. Oba układy zaciągają z północy zimne masy powietrza arktycznego, morskiego, więc wilgotnego, w którym kłębi się sporo chmur z opadami śniegu, a mróz jest niewielki. W niedzielę wyż obejmie cały kraj, opadów będzie mniej.

Pogoda na niedzielę 23 stycznia 2022 r.

Niedziela upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami. Na południu kraju prognozuje się słabe opady śniegu do 1-3 cm.

Termometry pokażą maksymalnie od -4 st. C na Podkarpaciu, przez -2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu. Północny i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Alerty IMGW: opady marznące

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Pogoda na poniedziałek 24 stycznia 2022

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie. Okresami popada śnieg do 1-3 cm, na zachodzie śnieg z deszczem i deszcz do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na południowym wschodzie Polski wystąpią przejaśnienia, nie będzie tam też padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Podkarpaciu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Wiatr, południowo-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości