Oszuści podszywają się pod kolejny bank. Jak nie dać się oszukać?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
CSIRT KNF/telepolis.pl
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

CSIRT KNF ostrzega przed kolejnym atakiem cyberprzestępców. Tym razem oszuści podszywają się pod Velo Bank i próbują wyłudzić pieniądze jego klientów. Na co należy uważać i jak nie dać się nabrać?

Oszustwo na Velo Bank

CSIRT KNF informuje o kolejnej, bardzo prostej metodzie cyberprzestępców na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem podszywają się oni pod Velo Bank, umieszczając w sieci fałszywe reklamy, które przekierowują do witryny łudząco podobnej do oryginalnej strony banku.

Jak informuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego, "wejście w link prowadzi na niebezpieczną stronę, gdzie oszuści wyłudzają poświadczenia logowania do bankowości elektronicznej. Bądźcie ostrożni i nie dajcie się okraść!".

Jak nie zostać ofiarą cyberprzestępców?

Wchodząc na stronę bankowości elektronicznej, za każdym razem warto uważnie sprawdzać jej adres URL, ponieważ niebezpieczne witryny zawierają błędy językowe lub dodatkowe znaki.

Jeżeli dojdzie do omyłkowego wpisania danych na podejrzanej stronie, należy jak najszybciej skontaktować ze swoim bankiem i zablokować dostęp do konta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: CSIRT KNF/telepolis.pl

Źródło zdjęcia głównego: lOvE lOvE/Getty Images

Pozostałe wiadomości