Noc Muzeów już w ten weekend! Zobacz, co za darmo zwiedzić w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu

Plakat Nocy Muzeów Muzeum Narodowego we Wrocławiu
Fot. Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Noc Muzeów 2019! Już w ten weekend rusza największa i najpopularniejsza impreza kulturalna w Polsce. Co roku przyciąga coraz więcej zwiedzających, a swoje drzwi otwiera coraz liczniejsze grono instytucji. Jakie atrakcje czekają odwiedzających podczas Nocy Muzeów w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie? Co warto zobaczyć w tych miastach, jak będzie zorganizowana komunikacja? Czas na spotkanie ze sztuką!

Noc Muzeów w Krakowie dzień wcześniej, czyli 17 maja

Krakowska edycja Nocy Muzeów rozpocznie się tradycyjnie dzień wcześniej niż w pozostałych miastach, czyli 17 maja. Inauguracja imprezy będzie miła miejsce o godz. 18.00 na dziedzińcu wewnętrznym Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Fabryki Eamlia Oskara Schindlera. W wydarzeniu bierze udział ponad 50 placówek muzealnych, które będą czynne od godz. 19.00 do 1.00.

Ceny biletów w Krakowie podczas Nocy Muzeów

W tym roku, w każdym muzeum, w którym na co dzień obowiązują bilety, będzie pobierana opłata za bilet wstępu w wysokości 1 zł, a do każdego biletu będzie dodawana pamiątkowa „Moneta”. Raz kupiony bilet w Muzeum Narodowym i Muzeum Krakowa upoważnia do wstępu do wszystkich oddziałów tych instytucji. Osoby uprawnione do nieodpłatnego wstępu nie będą musiały kupować biletów za złotówkę.

Komunikacja podczas Nocy Muzeów w Krakowie

Z okazji Nocy Muzeów w Krakowie uruchomione zostaną dwie linie obsługiwane przez zabytkowy tabor.

  • Linia tramwajowa 60, która będzie kursować co 60 minut w godzinach ok. 19.00-2.30. Początkowym i końcowym przystankiem linii jest Plac Centralny im. R. Reagana.
    • Linia autobusowa nr 600, która kursować będzie co 60 minut w godz. 1.00-2.30 na trasie Muzeum Armii Krajowej do Podgórze SKA.

      W liniach okolicznościowych obowiązują opłaty według taryfy MPK.

      Nocne linie autobusowe kursować będą częściej, niektóre na zmienionej trasie. 

      >>>Więcej informacji tutaj: MPK w Noc Muzeów

      Atrakcje dla dzieci podczas Nocy Muzeów w Krakowie

      W Centrum Szkła i Ceramiki podczas Nocy Muzeów w Krakowie można w dowolnym momencie dołączyć do Game room (w godz. 18.00-22.00), gdzie został przygotowany rodzinny warsztat gier (gra w szklane kulki, puzzle, gry słów)

      W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK od godz. 18.30 będzie można własnoręcznie przygotować naturalną tkaninę z trawy, trzciny czy ziół pochodzących z nadwiślańskich łąk.

      W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” będzie można uczestniczyć w warsztatach origami. Zajęcia będą trwały 45 minut i rozpoczynają się o pełnych godzinach od 19.00 do 22.00.

      Dla większości atrakcji Nocy Muzeów przygotowanych dla dzieci obowiązuje rezerwacja miejsc. 

      Więcej informacji tutaj: >>> Noc Muzeów w Krakowie - atrakcje dla dzieci

      Noc Muzeów w Krakowie pod hasłem "NATURAlnie"

      Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Krakowie organizowana jest pod hasłem „NATURAlnie”. W czasie wydarzenia będą otwarte pomieszczenia muzealne, które nie są dostępne na co dzień oraz będzie można zwiedzać wystawy stałe i czasowe. Organizatorzy przygotowali atrakcje takie jak: koncerty, prezentacje multimedialne, seanse filmowe, warsztaty, pokazy rycerskie, odczyty. Zwiedzający będą mieli szansę na specjalne oprowadzania z przewodnikiem. Program Nocy Muzeów w Krakowie jest bardzo bogaty. 

      W Muzeum Narodowe w Krakowie będzie można uczestniczyć w pokazie obrazu Leonarda da Vinci Dama z gronostajem. Dostępne będą wystawy czasowe, będzie można uczestniczyć w oprowadzaniu kuratorskim, zobaczyć performans taneczny czy zostać modelem i otrzymać portret naszkicowany przez jednego ze studentów krakowskiej ASP. Podczas Nocy Muzeów będzie można uczestniczyć w pokazie nabytków do Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI wieku, m.in. Joanny Rajkowskiej, Jadwigi Sawickiej czy Natalii Lach-Lachowicz. 

       >>>Zobacz: Pełny program Muzeum Narodowego w Krakowie

      Centrum Szkła i Ceramiki

      Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

      Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

      Muzeum Politechniki Krakowskiej

      Kraków przygotował wiele atrakcji w instytucjach muzealnych oraz sporo wydarzeń towarzyszących.

      >>> Zobacz: Pełny program Nocy Muzeów w Krakowie

      Fot. Urząd Miasta Warszawa

      Warszawska Noc Muzeów 2019

      Szesnasta już Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się tradycyjnie 18 maja i tradycyjnie obfituje w atrakcje. W tym roku do wydarzenia przyłączyło się ponad 260 placówek! Wszystkie będą otwarte od godz. 19.00 do 1.00, ale już o godz. 11.00, na Pl. Defilad, można oglądać wystawę zabytkowych autobusów, które o 12.30 ruszą na paradę ulicami Warszawy.

      Punkt Informacyjny Nocy Muzeów w Warszawie

      Trudno się zorientować w takiej gamie atrakcji, więc dla wygody zwiedzających na Pl. Defilad uruchomiony zostanie punkt informacyjny, gdzie będzie można odpocząć, zdobyć pamiątkowy plakat, zrobić sobie zdjęcie, napić się lemoniady z warszawskiej kranówki.

      W punkcie m.st. Warszawy na pl. Defilad, w godz. 18.30 do 21.00 na stoisku będą rozdawane wjazdówki na XXX piętro Pałacu (wjazd co 15 min). Przygotowanych zostanie 1000 wjazdówek. Po godz. 21.00 do 00.45 wjazdówki nie będą obowiązywały.

      W interaktywnym przewodniku, czyli aplikacji Going, będzie można wyszukać wydarzenia Nocy Muzeów w Warszawie według kryteriów takich jak: czas dojazdu, miejsce i czas rozpoczęcia.

      Komunikacja podczas Nocy Muzeów w Warszawie

      W tym roku zostanie uruchomionych 10 linii muzealnych, którymi będzie można podróżować bezpłatnie. Wszystkie linie rozpoczynają trasę na Pl. Defilad i będą kursować od godz. 18.30 do 1.30 

      Zobacz: >>> trasa linii muzealnych podczas Nocy Muzeów w Warszawie

      262 instytucje wezmą udział w Nocy Muzeów w Warszawie

      Do Nocy Muzeów w Warszawie w tym roku przyłączyła się rekordowa ilość nowych instytucji, bo aż 36. W tym roku przyłączyło się m.in. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Elektrownia Powiśle, Fundacja Rok Rzeki Wisły, Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2, grupa przewodników Praska Ferajna, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury.

      W Noc Muzeów mamy coraz więcej instytucji, coraz więcej ludzi, którzy odwiedzają placówki kultury i nie tylko. Podczas ostatniej edycji zwiedziło je 200 tysięcy osób. Bardzo się z tego cieszę

       – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy podczas konferencji prasowej w Domu Spotkań z Historią.

      Warszawska Noc Muzeów - co można zobaczyć

      Pakiet warszawskich atrakcji majowego wydarzenia kulturalnego jest bardzo bogaty. Można rozpocząć od przechadzki z Muzeum Warszawskiej Pragi po historycznej Pradze lub od nocnego spaceru po Łazienkach Królewskich przy dobiegających dźwiękach koncertów (rozpoczną się o godz. 21.30) przy pomniku Chopina.

      W Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Kłobuckiej 21 tematem przewodnim będzie „Utracony świat w dokumentach IPN – zniszczenia i straty osobowe września 1939”. Uczestnicy będą mogli m.in. zapoznać się z unikatowymi zdjęciami, filmami, planami przedwojennej i okupowanej Warszawy oraz relacjami świadków września 1939 roku. W programie też: ekspozycje oryginalnych dokumentów z okresu II wojny światowej, zwiedzanie magazynów archiwalnych i pracowni konserwacji, pokazy grup rekonstrukcyjnych, gry i konkursy historyczne, zabawy dla dzieci.

      W innych placówkach, czekają liczne atrakcje, np. w: np.: w Muzeum Drukarstwa będzie można zobaczyć urządzenia, które służyły do drukowania ulotek i druków w konspiracji. W Państwowym Muzeum Etnograficznym będzie wystawa poświęcona muzyce lat 90. Na warszawskich Bielanach będzie można zobaczyć schron przeciwatomowy z lat pięćdziesiątych. 

      Wystawę o tajemnicach zabalsamowanych ciał (przeznaczoną tylko dla dorosłych) będzie można zobaczyć w Muzeum Historii Medycyny

      W Noc Muzeów Warszawy będą otwarte drzwi wielu ministerstw. Będzie można zwiedzać budynki Ministerstwa Edukacji Narodowej, Sprawiedliwości, Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Zdrowia. Także sam prezydent otwiera swoje drzwi. Podczas warszawskiej edycji Nocy Muzeów dla zwiedzających będzie otwarty Pałac Prezydencki, Belweder, Rezydencja Prezydenta RP Zamek w Wiśle oraz Dworek Prezydenta w Ciechocinku >>> więcej informacji tutaj 

      >>> Zobacz: Informator Nocy Muzeów w Warszawie

      Fot. wroclaw.pl

      Noc Muzeów we Wrocławiu

      To już 10. Noc Muzeów we Wrocławiu. Jak w innych miastach podczas Nocy Muzeów na zwiedzających czekają liczne atrakcje. Do wydarzenia we Wrocławiu przyłączyło się ponad 80 instytucji i planowanych jest 200 wydarzeń takich jak: koncerty, wernisaże, pokazy i warsztaty. Największą atrakcją podczas Nocy Muzeów są miejsca, które nie są dostępne na co dzień. Niektóre instytucje będą otwarte dla zwiedzających do 3 nad ranem.

      Komunikacja podczas Nocy Muzeów we Wrocławiu

      Dla uczestników Nocy Muzeów we Wrocławiu udostępniony zostanie specjalny tramwaj i autobus kursujący pomiędzy instytucjami kulturalnymi.

      Atrakcje dla dzieci podczas Nocy Muzeów we Wrocławiu

      Pośród licznych atrakcji dla dzieci można wybrać np. Muzeum Etnograficzne, które zaprasza na finisaż wystawy „Jan Koloczek – malowane marzenia”. Będą warsztaty dla dzieci oraz spotkanie z artystą Janem Koloczkiem. Zwiedzających czekają też liczne spotkania z muzyką, tańcami instrumentami. Dzieci wykonają deszczownicę i grzechotkę.

      >>> Zobacz: Atrakcje Muzeum Narodowego we Wrocławiu podczas Nocy Muzeów 2019 

      Muzeum Poczty podczas Nocy Muzeów zaprasza do zwiedzenia nowej wystawy czasowej „W drodze – dwa stulecia. Od dyliżansu do samochodu”. Będą też dostępne wystawy stałe poświęcone historii poczty polskiej i telekomunikacji oraz obejrzenia unikatowych konnych pojazdów pocztowych prezentowanych muzeum. 

      W Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem od godz. 21.45, tuż po zakończeniu szabatu, drzwi synagogi zostaną otwarte dla zwiedzających. Będzie można bliżej zapoznać się z żydowską kultura, zwiedzić z przewodnikiem mykwę, czyli rytualna łaźnię.

      Co, gdzie i dla kogo podczas Nocy Muzeów we Wrocławiu? >>> Zobacz więcej tutaj: broszura 

      Autor: Bernadetta Jeleń

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości

      Zmiany w Dzień Dobry TVN. Do zespołu dołączą znane twarze

      Zmiany w Dzień Dobry TVN. Do zespołu dołączą znane twarze

      Takiego programu dawno nie było. W pracy stawi się wyjątkowy skład prowadzących

      Takiego programu dawno nie było. W pracy stawi się wyjątkowy skład prowadzących

      Upiekłam fit "sernik" Anny Lewandowskiej. Bez glutenu, bez laktozy... bez smaku?

      Upiekłam fit "sernik" Anny Lewandowskiej. Bez glutenu, bez laktozy... bez smaku?

      Quiz. Sprawdź, co wiesz o wielkanocnych potrawach?

      Quiz. Sprawdź, co wiesz o wielkanocnych potrawach?

      Żurek i barszcz biały - czym się różnią te wielkanocne zupy?

      Żurek i barszcz biały - czym się różnią te wielkanocne zupy?

      Wielkanoc z Dzień Dobry TVN. Jakie świąteczne niespodzianki czekają widzów?

      Wielkanoc z Dzień Dobry TVN. Jakie świąteczne niespodzianki czekają widzów?

      Rebel Wilson straciła dziewictwo w wieku 35 lat. "Ludzie mogą poczekać, aż będą gotowi"

      Rebel Wilson straciła dziewictwo w wieku 35 lat. "Ludzie mogą poczekać, aż będą gotowi"

      Nowy uczestnik wszedł do "Hotelu Paradise 8" i od razu namieszał

      Nowy uczestnik wszedł do "Hotelu Paradise 8" i od razu namieszał

      Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

      Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

      Serowe pyszności na Wielkanoc. Poznaj przepisy Andrzeja Polana na dania z serem długodojrzewającym
      Materiał promocyjny

      Serowe pyszności na Wielkanoc. Poznaj przepisy Andrzeja Polana na dania z serem długodojrzewającym

      Wysyłają gościom wirtualne zaproszenia na ślub. Czy to dobry pomysł?

      Wysyłają gościom wirtualne zaproszenia na ślub. Czy to dobry pomysł?

      Tradycje wielkanocne - zwyczaje, ciekawostki i symbole Wielkanocy. Co powinno być w koszyczku wielkanocnym?

      Tradycje wielkanocne - zwyczaje, ciekawostki i symbole Wielkanocy. Co powinno być w koszyczku wielkanocnym?

      "Po Wielkanocy sałatkę jarzynową wyrzuca 68% Polaków". Znana dziennikarka radzi, co z niej zrobić

      "Po Wielkanocy sałatkę jarzynową wyrzuca 68% Polaków". Znana dziennikarka radzi, co z niej zrobić

      Wojciech Modest Amaro podzielił się rodzinną nowiną. "Piękny Aniołek już jest na świecie"

      Wojciech Modest Amaro podzielił się rodzinną nowiną. "Piękny Aniołek już jest na świecie"

      Wyjątkowe dania z drobiu na Wielkanoc (i nie tylko). Wypróbuj przepisy Matteo Brunettiego
      Materiał promocyjny

      Wyjątkowe dania z drobiu na Wielkanoc (i nie tylko). Wypróbuj przepisy Matteo Brunettiego

      Tuż po porodzie otrzymała od matki niestosowny prezent

      Tuż po porodzie otrzymała od matki niestosowny prezent

      Ile jajek można zjeść w tygodniu? Ekspert rozwiewa wątpliwości

      Ile jajek można zjeść w tygodniu? Ekspert rozwiewa wątpliwości

      Księżna Kate wspierała ją w chorobie. Teraz 8-latka chce zrobić dla niej to samo. "Wyzdrowieje tak, jak ja"

      Księżna Kate wspierała ją w chorobie. Teraz 8-latka chce zrobić dla niej to samo. "Wyzdrowieje tak, jak ja"

      10 kroków dzieli Cię od udanej podróży. O tym należy pamiętać przy planowaniu wyjazdu
      Materiał promocyjny

      10 kroków dzieli Cię od udanej podróży. O tym należy pamiętać przy planowaniu wyjazdu

      Kobiety hejtowane za wielodzietność.  "Odpieluszkowe zapalenie mózgu"  

      Kobiety hejtowane za wielodzietność.  "Odpieluszkowe zapalenie mózgu"  

      Zjadłam słynny żurek Magdy Gessler. Czy talerz zupy jest wart swojej ceny?

      Zjadłam słynny żurek Magdy Gessler. Czy talerz zupy jest wart swojej ceny?

      Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

      Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

      Klaudia El Dursi zabiera w podróże walizki z jedzeniem?

      Klaudia El Dursi zabiera w podróże walizki z jedzeniem?

      Ten składnik warto suplementować. "Odpowiada za to, że nasza skóra jest ładna, a włosy piękne"
      Materiał promocyjny

      Ten składnik warto suplementować. "Odpowiada za to, że nasza skóra jest ładna, a włosy piękne"

      Wiosenny horoskop miłosny. Pojawią się emocjonalne burze i zawirowania

      Wiosenny horoskop miłosny. Pojawią się emocjonalne burze i zawirowania

      Czy epidemia opioidowa ma szansę dotrzeć do Polski? "4 lata temu nie mieliśmy żadnych przypadków"

      Czy epidemia opioidowa ma szansę dotrzeć do Polski? "4 lata temu nie mieliśmy żadnych przypadków"

      Polska ma własnego van Gogha. Ekspertyzy potwierdziły autentyczność obrazu

      Polska ma własnego van Gogha. Ekspertyzy potwierdziły autentyczność obrazu

      "Alkohol, przemoc, zaniedbania". Gabriela nie bała się pomóc maluchom

      "Alkohol, przemoc, zaniedbania". Gabriela nie bała się pomóc maluchom

      Potrawy wielkanocne, które zawładną świątecznym stołem. Przepisy Sebastiana Olmy
      Materiał promocyjny

      Potrawy wielkanocne, które zawładną świątecznym stołem. Przepisy Sebastiana Olmy

      Marcin Prokop ma wyjątkową relację z bratem, lecz nie zawsze było kolorowo. "Zburzył mój spokój"

      Marcin Prokop ma wyjątkową relację z bratem, lecz nie zawsze było kolorowo. "Zburzył mój spokój"

      Obejrzałam dwa odcinki serialu "Klara". Każdy zna kogoś takiego, jak matka głównej bohaterki

      Obejrzałam dwa odcinki serialu "Klara". Każdy zna kogoś takiego, jak matka głównej bohaterki

      Sposób na wnętrze: Metamorfoza starej i niefunkcjonalnej kuchni. "To jest rewelacja"
      Materiał promocyjny

      Sposób na wnętrze: Metamorfoza starej i niefunkcjonalnej kuchni. "To jest rewelacja"

      Sarah Ferguson wspiera Kate. Sama walczyła z dwoma typami raka

      Sarah Ferguson wspiera Kate. Sama walczyła z dwoma typami raka

      Wyjątkowy gość specjalny w "MasterChef Nastolatki"

      Wyjątkowy gość specjalny w "MasterChef Nastolatki"

      Nazywają go "trudnym aktorem". Jaki naprawdę jest Sebastian Fabijański?

      Nazywają go "trudnym aktorem". Jaki naprawdę jest Sebastian Fabijański?

      Dbać trzeba nie tylko o włosy, ale i o skórę głowy. Jak to robić?
      Materiał promocyjny

      Dbać trzeba nie tylko o włosy, ale i o skórę głowy. Jak to robić?

      "Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

      "Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

      Sposób na idealnie białe firanki i obrusy na święta - sprawdź, co trzeba zrobić

      Sposób na idealnie białe firanki i obrusy na święta - sprawdź, co trzeba zrobić

      "Hotel Paradise 8". Ola i Ada rozdają karty. Ich decyzja może mieć wpływ na Rajskie Rozdanie

      "Hotel Paradise 8". Ola i Ada rozdają karty. Ich decyzja może mieć wpływ na Rajskie Rozdanie

      Zatrzymaj pierwsze zmarszczki. Sprawdź, jak zapobiec starzeniu się skóry
      Materiał promocyjny

      Zatrzymaj pierwsze zmarszczki. Sprawdź, jak zapobiec starzeniu się skóry

      Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

      Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

      Wiosna na wielkanocnym stole. Stwórz własne dekoracje

      Wiosna na wielkanocnym stole. Stwórz własne dekoracje

      Brak apetytu u osób starszych. Co robić, kiedy seniorzy przestają jeść?
      Materiał promocyjny

      Brak apetytu u osób starszych. Co robić, kiedy seniorzy przestają jeść?

      Co i za ile kupimy do koszyka wielkanocnego?

      Co i za ile kupimy do koszyka wielkanocnego?

      Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

      Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

      To najczęstszy błąd w podawaniu żurku

      To najczęstszy błąd w podawaniu żurku

      Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

      Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

      Mateusz Hładki poprowadzi nowy program

      Mateusz Hładki poprowadzi nowy program

      Sprawdzony trik z TikToka. Jak sprytnie pokroić mango?

      Sprawdzony trik z TikToka. Jak sprytnie pokroić mango?

      E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
      Materiał promocyjny

      E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

      Ile cukru jest w przekąskach dla dzieci? "Owoce się je, a nie pije"

      Ile cukru jest w przekąskach dla dzieci? "Owoce się je, a nie pije"

      Paulina Holtz oddała kuchnię. Ogłoszenie zamieściła na popularnej grupie

      Paulina Holtz oddała kuchnię. Ogłoszenie zamieściła na popularnej grupie

      Wielka przeprowadzka rodziny Clarke. "Najbardziej obawiamy się o Czarusia"

      Wielka przeprowadzka rodziny Clarke. "Najbardziej obawiamy się o Czarusia"

      Sanah szczerze o swoich lękach. Czego się obawia?

      Sanah szczerze o swoich lękach. Czego się obawia?

      9 tradycyjnych potraw na Wielkanoc - najlepsze przepisy

      9 tradycyjnych potraw na Wielkanoc - najlepsze przepisy

      Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

      Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

      Ola Żuraw-Świątek po 10 latach pogodziła się z mamą

      Ola Żuraw-Świątek po 10 latach pogodziła się z mamą

      #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

      #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

      Jak rozmawiać z dziećmi o ukrzyżowaniu Jezusa? "Mają prawo wiedzieć, że umieramy"

      Jak rozmawiać z dziećmi o ukrzyżowaniu Jezusa? "Mają prawo wiedzieć, że umieramy"

      Grupowa randka w "Hotelu Paradise 8". Ktoś złoży uczestnikom niezapowiedzianą wizytę

      Grupowa randka w "Hotelu Paradise 8". Ktoś złoży uczestnikom niezapowiedzianą wizytę

      Beata Ścibakówna skrytykowała zachowanie młodych aktorów

      Beata Ścibakówna skrytykowała zachowanie młodych aktorów

      Nauczycielka, która nie stawia stopni. "Obawiałam się bardziej reakcji rodziców niż uczniów"

      Nauczycielka, która nie stawia stopni. "Obawiałam się bardziej reakcji rodziców niż uczniów"