Newsy

Nie żyje Tomasz Knapik. "Odszedł we śnie, nad ranem"

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Piotr Bławicki/East NewsTomasz Knapik

Zmarł Tomasz Knapik. W czwartek, 16 września, popularny lektor świętowałby 78. urodziny. Informację o śmierci przekazał jego syn, dziennikarz TVN24, Maciej. - Był głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym ojcem i dziadkiem - czytamy.

Tomasz Knapik nie żyje

Syn Tomasza Knapika, Maciej, poinformował o śmierci ojca za pośrednictwem Facebooka. Mężczyzna w kilku zdaniach pożegnał swojego ukochanego tatę i wybitnego lektora.

- Kochani, chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój tata, Tomasz Knapik . Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym ojcem i dziadkiem. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej mamy. Informację tę przekazuję w imieniu całej naszej rodziny i najbliższych przyjaciół. Wkrótce przekażę informacje o pogrzebie. Maciek - czytamy we wpisie.

Tomasz Knapik - kim był?

Popularny polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny urodził się 16 września 1943 r. w Warszawie. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Był doktorem elektrotechniki, wykładał na Wydziale Transportu PW, był opiekunem ponad dwustu prac inżynierskich i magisterskich.

Tomasz Knapik swoją karierę rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Później pracował w Polskim Radiu i w TVP. W 2008 r. nagrał komunikaty głosowe emitowane w pojazdach warszawskiej komunikacji miejskiej.

Zobacz wideo: Głosy znane wszystkim Polakom

Głosy znane wszystkim Polakom. Jak odbierają własny głos najpopularniejsi lektorzy?
Głosy znane wszystkim Polakom. Jak odbierają własny głos najpopularniejsi lektorzy?
Dzień Dobry TVN/x-news

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Bławicki/East News

Pozostałe wiadomości