Newsy

McDonald’s zastąpi pracowników sztuczną inteligencją

Newsy

Fot. julos / Getty Images

McDonald’s zastąpi pracowników sztuczną inteligencją. Firma kupiła Apprente. Już wkrótce może spełnić się sen fanów science-fiction i ulubioną kanapkę w McDonald's będzie podawał klientom robot.

McDonald’s zastąpi pracowników sztuczną inteligencją

McDonald’s potwierdził, że wykupił firmę Apprente, która to ma dostarczyć urządzenia analizujące ludzką mowę w kilku językach. Pracownicy Apprente będą reprezentować grupę o nazwie McD Tech Labs, która będzie częścią globalnego zespołu technologicznego McDonalds.

McDonald's twierdzi, że system rozpoznający język będzie przydatny w kioskach i aplikacjach mobilnych. Możliwe też, że za pewien czas zamiast rozmawiać z obsługą, będziemy mówić do jednego z tych wielkich ekranów umieszczonych na środku restauracji.

Więcej:

McDonald's: fast food przyszłości?

Przejęcie Apprente to kolejny krok w drodze rozwoju amerykańskiej firmy. Na początku 2019 McDonald’s kupił powiem Dynamic Yield - startup, który ma stworzyć inteligentne menu zmieniające się w zależności od warunków pogodowych. Do końca 2019 r. McDonald's chce wydać miliard dolarów na modernizację 2 tys. swoich placówek.

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości