Księżniczka Charlotte została spadkobierczynią cennego przedmiotu. Należał do księżnej Diany

Księżniczka Charlotte
Księżniczka Charlotte została spadkobierczynią cennego przedmiotu. Należał do księżnej Diany
Źródło: ASHLEY CROWDEN/AFP/East News
Księżniczka Charlotte, najstarsza córka księcia Wiliama i księżnej Kate odziedziczyła drogocenną tiarę, która zdobiła głowę Diany w dniu ślubu z królem Karolem. 7-latka została tym samym właścicielką fortuny.

Tiara księżnej Diany

Tiara Spencerów, którą księżna Diana miała na głowie w dniu ślubu z królem Karolem, to przedmiot, który zgodnie z tradycją przekazywany jest z pokolenia na pokolenie w linii żeńskiej rodziny królewskiej. Niezwykłą ozdobę przed ceremonią ślubną księżnej Diany i króla Karola nosiły jej siostry lady Sarah McCorquodale i lady Jane Fellowes. Tiara powstała z prezentu ślubnego, podarowanego w 1919 r. prababci Diany, lady Cynthi Hamilton. Później dodano do niej brylantowe elementy na końcach, a dziś tworzą ją brylanty w kształcie tulipanów i gwiazd. Od tamtej pory, czyli od lat 30, nie była przerabiana ponownie, a jej wartość to blisko 400 tys. funtów, czyli ponad 2 miliony złotych.

Brytyjska rodzina królewska

Źródło: Dzień Dobry TVN
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

Wybór księżnej, choć mógł być zupełnie inny, ponieważ oferowano jej biżuterię z królewskiego skarbca, od początku padł na tiarę. Nosiła ją bardzo często, zamiast królewskiej, która z powodu dużej wagi powodowała u niej bóle głowy. Dla Brytyjczyków drogocenna ozdoba na zawsze pozostanie symbolem "królowej ludzkich serc".

Charlotte spadkobierczynią tiary księżnej Diany

Jak podaje brytyjski "Mirror" po śmierci monarchini i objęciu tronu przez jej syna, króla Karola spadkobierczynią kosztowności Diany, w tym symbolicznej tiary, ma zostać księżniczka Charlotte, najstarsza córka Kate i Williama, który został oficjalnym następcą tronu. Choć wciąż trwają rozmowy w tej sprawie z bratem księżnej Diany, według informatora "Mirror": "William zdaje sobie sprawę, że hrabia ma własne córki, ale obaj zgodzili się, że kultowy atrybut Diany powinien należeć do jej najstarszej wnuczki."

Łączna wartość dziedziczonej biżuterii, wynosi około: 3 miliony 600 tysięcy funtów, co czyni prawnuczkę królowej Elżbiety najbogatszą z trójki rodzeństwa. Córka księżnej Meghan i księcia Harry'ego, Lilibet Diana nie odziedziczy żadnej wartościowej biżuterii, wynika to z podjętej przez jej rodziców decyzji, dotyczącej odejścia od rodziny królewskiej. Uhonorowana zostanie jednak tytułem książęcym, który przypadł jej po objęciu tronu przez jej dziadka - króla Karola.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: ASHLEY CROWDEN/AFP/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości