Pijany ojciec doprowadził do kolizji i uciekł. W aucie zostawił 4-letniego synka

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Jazda po alkoholu
Jazda po alkoholu Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Pijany 31-latek spowodował kolizję na jednej z ulic w Krasnymstawie. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w aucie swojego 4-letniego syna. Policja ustaliła, że obywatel Ukrainy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie miał prawa jazdy.

Pijany ojciec spowodował kolizję

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę (18 marca) w Krasnymstawie. Policja otrzymała zgłoszenie o zderzeniu drogowym mającym miejsce na ulicy Rejowieckiej.

Jak tłumaczyła podkomisarz Jolanta Babicz, jego sprawcą był 31-latek z Ukrainy, który stracił panowanie nad autem, wjechał na przeciwny pas i zderzył się 45-latkiem jadącym volkswagenem. W wozie oprócz 31-latka był także jego 4-letni synek. Gdy doszło do kolizji, mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając chłopca bez opieki.

Zostawił 4-latka i uciekł do lasu

Policja ustaliła, że obywatel Ukrainy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, był także pijany. Badanie wykazało, że 31-latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. - Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń - zaznaczyła Jolanta Babicz.

Jak podaje TVN24, mężczyznę zatrzymano, usłyszał już zarzuty. Ojciec 4-latka odpowie za "kierowanie pojazdem oraz spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości, a także narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletniego". Został również objęty dozorem policyjnym.

Więcej na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Rrvachov/Policja Lubelska

Pozostałe wiadomości