Karmił syna słońcem, niemowlę zmarło. "Przeprowadził eksperyment na własnym dziecku"

Aktualizacja:
Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
wiadomosci.radiozet.pl
(Od)wagi dzieciaki – piramida żywienia
(Od)wagi dzieciaki – piramida żywieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Każdy rodzic wie, jak istotne jest regularne karmienie malutkiego dziecka. Influencerzy z Rosji postanowili przeprowadzić na swoim synku groźny "eksperyment", który okazał się tragiczny w skutkach. Niespełna roczne dziecko zmarło na skutek niedożywienia - chłopczyk był pod opieką mężczyzny stosującego "dietę słoneczną". Czym jest ta groźna praktyka?

Influencer stosował "dietę słoneczną"

Do szokującego zdarzenia doszło w Rosji, w pobliżu Soczi. Maksym Liuty i Oksana Miranowa to para, która - jak podają tamtejsze media - jest odpowiedzialna za krzywdę malutkiego dziecka.

Mężczyzna był influencerem, który w sieci m.in. opowiadał o "diecie słonecznej". Według prasy Maksym "miał wielu fanów, promował się na prawdziwego zawodowca, a ludzie chętnie kupowali jego kursy, dzięki czemu nie brakowało mu pieniędzy". Był trenerem rozwoju osobistego, ezoterykiem i wyznawcą "diety pranicznej".

Dieta praniczna - co to jest

Tego rodzaju sposób odżywiania opiera się na przyjmowaniu energii słonecznej, która ma zapewnić prawidłową wagę i odpowiednie samopoczucie. Osoby, które stosują tę groźną "dietę", w skrajnych przypadkach nie spożywają nawet wody.

Para niedawno doczekała się synka o imieniu Kosmos – chłopiec miał przyjść na świat w warunkach domowych, ponieważ influencerzy unikali spotkań z lekarzami. Według informacji rosyjskich mediów Maksym kontrolował swoją partnerkę tak mocno, że w pewnym momencie zabronił jej karmić chłopca, by niemowlę mogło czerpać energię ze słońca. W efekcie Kosmos zmarł w wyniku niedożywienia.

Karmił syna energią słoneczną. Niemowlę zmarło

Według relacji rodziny Oksany Miranowej matka niemowlęcia została zmanipulowana i zdominowana przez swojego partnera i jego internetowych fanów. Rodzice Kosmosa zostali aresztowani przez policję, która zarzuca im doprowadzenie do śmierci dziecka poprzez zaniedbanie. Parze grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Osobą z otoczenia influencerów, która postanowiła zabrać głos w tej sprawie, była matka Oksany.

- Od początku mówiłam jej, żeby się z nim nie wiązała, z nim i tą jego sektą. Ona nie chciała słuchać. Musiałam wysyłać jej potajemnie pieniądze na jedzenie, bo on odmawiał jej posiłków. Ten człowiek popsuł jej mózg. Dodatkowo przeprowadził ten swój eksperyment na własnym dziecku. Czym ten mały człowiek sobie na to zasłużył – stwierdziła kobieta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Avalon_Studio/Getty Images